Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Microsoft ile Ankr Arasında Web3 Odaklı Ortaklık Duyuruldu

Microsoft ile Ankr arasındaki ortaklık ile Web3 projelerine yönelik geliştirmelerin yapılması hedefleniyor. Detaylar haberde…
Microsoft ile Ankr Arasında Web3 Odaklı Ortaklık Duyuruldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD merkezli teknoloji ve yazılım devi Microsoft, Microsoft Azure Marketplace’te yeni bir düğüm barındırma hizmeti sağlamak için merkezi olmayan blockchain altyapı sağlayıcısı Ankr ile ortaklık kurdu. Ortaklık ile Ankr’ın blockchain altyapısını Microsoft’un bulut çözümleriyle eşleştirilerek, her iki şirketin teknolojisinin entegrasyonunun sağlanması amaçlanıyor.

Kurumsal düğüm dağıtım hizmeti ile Web3 projeleri için düşük gecikmeli blockchain bağlantıları sunuluyor ve böylece geliştiriciler bunun yerine uygulamalarını ölçeklendirmek için zamanlarını harcayabilecekler. Hizmet, işlemleri aktarır, akıllı sözleşmeler uygular ve blok zinciri verilerini okuyabilir veya yazabilir.

Ankr, yük dengeleyicisini Azure tabanlı yönlendirme çözümlerini kullanacak şekilde yükselterek, firmanın Uzaktan Yordam Çağrısı isteklerini en uygun düğümlere verimli bir şekilde yönlendirerek işlem süreçlerini daha da ölçeklendirebileceğini bildirdi.

Teknolojik entegrasyon ile müşteriler, blok zinciri düğümleri için bellek, bant genişliği ve küresel konum için özellikler seçimi ile düğüm barındırma çözümlerini yönetebilecekler.

Microsoft ve Ankr’den Açıklamalar

Ankr’ın kurucu ortağı ve CEO’su Chandler Song, ortaklığın kendileri için inanılmaz bir kilometre taşı olmakla birlikte, merkezi olmayan ağın, web sistemlerinin her katmanındaki önemli oyuncularla entegre olma konusunda ne kadar ilerlediğinin de önemli bir göstergesi olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Ortaklık ile yeni Web3 projelerindeki blockchain tabanlı uygulamalar ve alana giren büyük işletmeler için son derece üretken bir yapı çağı olacağını ifade etti.

ANKR günlük fiyat grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Microsoft’un yapay zeka ve gelişmekte olan teknolojiler genel müdürü Rashmi Misra ise “Birçok geliştirici ve kuruluş, Web3’ün gerçek dünyadaki iş zorluklarını çözmeye nasıl yardımcı olabileceğini araştırıyor ve Ankr ile ortaklığımız, blok zinciri verilerine güvenilir, ölçeklenebilir bir şekilde erişmelerini sağlayacak.” açıklamasında bulundu.

Duyuru sonrası ANKR’de yüzde 40’ın üzerinde günlük yükseliş görüldü ve fiyat 0,0333 dolardan 0,0488 dolara kadar çıktı. Altcoinin güncel piyasa değeri 470 milyon doların üzerinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.