Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anket Sonuçları: Enflasyon ABD için En Yakıcı Sorun

5 binden fazla Amerikalının yanıtları ile oluşturulan araştırma sonuçlarına göre halkın büyük kısmı enflasyonun büyük sorun olduğunu belirtti.
Anket Sonuçları: Enflasyon ABD için En Yakıcı Sorun
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’de enflasyon Nisan ayında 41 yılın zirvesinden gerilese de yüzde 8,3  ile hala kaygı verici düzeyde seyrediyor. ABD Başkanı Joe Biden da bu hafta yaptığı açıklamalarda enflasyon oranının kabul edilemez derecede yüksek olduğunu söylemişti.

Pew Araştırma Merkezi’nin yaptığı bir araştırmaya göre 10 Amerikalıdan 7’si enflasyonu ABD’nin karşı karşıya olduğu en büyük ve yakıcı sorun olarak görüyor.

Bunu sağlık hizmetlerinin karşılanabilirliğinin ve şiddet suçlarının izlediği belirtildi. 25 Nisan-1 Mayıs arasında 5.074 yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre katılımcıların yüzde 51’i silahlı şiddet ve federal bütçe açığının çok büyük sorun olduğunu söyledi.

Yüzde 19’luk kesim Covid-19 salgınına büyük sorun olarak bakıyor.

Enflasyonun Cumhuriyetçiler ve Cumhuriyetçi eğilimli bağımsızlar arasında açık ara en büyük endişe kaynağı olduğu belirtilirken, anketteki oranın yüzde 84 olduğu açıklandı.Demokratların ve Demokrat Partililerin ise yüzde 57’si büyük sorun olarak nitelendiriyor.

GCM Yatırım Banner

Irkçılığın ülke için çok büyük bir sorun olduğunu söyleyen yetişkinlerin oranı geçen Nisan ayından bu yana 10 puan azalarak yüzde 45’ten yüzde 35’e geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın