Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anket Sonuçlandı! Vatandaş Asgari Ücreti Yeterli Bulmuyor

Yetkililerden asgari ücrete zam gelmeyeceği açıklamaları gelirken, anket sonuçlarına göre vatandaş ücreti yeterli bulmuyor. Detaylar haberde...
Anket Sonuçlandı! Vatandaş Asgari Ücreti Yeterli Bulmuyor
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve CHP’nin gölge kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe bu hafta görüştü. Görüşülen konuların arsında asgari ücrete zam başlığı yer alıyordu. Kartepe, talepler üzerinde anlaşma sağlanamadığını duyurmuştu. Yetkililerden asgari ücrete zam yapılmayacağına dair açıklama gelirken Bağımsız araştırma kuruluşu ORC Araştırma’nın anket sonucu dikkat çekti.

ORC Araştırma söz konusu görüşme öncesinde 10-14 Haziran 2024 tarihinde 5 bin 620 kişi ile yüz yüze gerçekleştirilen görüşmenin sonuçlarını paylaştı.

Söz konusu araştırma kapsamında ‘Türkiye’de uygulanan ‘asgari ücret’ tutarını yeterli buluyor musunuz?’ sorusu soruldu.

Ankete katılanların yüzde 8,9’u asgari ücret tutarını yeterli buldu. Yüzde 77,6’sı asgari ücret tutarından memnun olmadığını dile getirdi.

Yüzde 13,5’i fikir belirtmedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.