Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ankara’da Ramazan Pidesi Fiyatına Deprem Etkisi

Gürsel Baran, ATO üyesi fırıncılarının Ankara'daki ramazan pidesi azami fiyatını güncelleme kararı aldığını açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Ankara’da Ramazan Pidesi Fiyatına Deprem Etkisi
HABER GİRİŞ

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ramazan pidesinin 10 lira olarak belirlenmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Baran, ATO üyelerinin Ankara’daki ramazan pidesi fiyatını 9 lira olarak belirlemesini anlamlı buldu.

Baran, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından depremzedelerin genel olarak Ankara’da misafir edildiğini belirtti. Bu sebepten, depremlerin meydana getirdiği yıkım yaralarının sarılma sürecinde birlik ve beraberlik ikliminin koruması gerektiğini kaydetti.

Fiyat, Dayanışma Hassasiyetiyle Belirlendi

Depremlerin etkilendiği 11 ildeki büyük can ve mal kayıplarının ardından yaraların sarılmasında birlik ve beraberliğin önemine vurguda bulunarak, ramazanın bu açıdan bir fırsat olduğunu öne sürdü.

Depremzedelerin misafir edildiği Ankara’da 300 gramlık ramazan pidesi fiyatının 9 liradan satılmasınınsa bu sürecin tamamlanması açısından önemli olduğuna dikkat çekti.

Ankara Ticaret Odasının 16 No’lu Ekmek ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi’nin ramazan pidesi fiyatını dayanışma hassasiyetiyle belirlediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Birlik ve Beraberliğin Anlamlı Bir Örneği

Ankara’da azami fiyatı 10 lira olarak belirlenen 300 gramlık ramazan pidesinin 9 liradan satılma kararı aldığını aktaran Baran, ATO üyesi fırıncıların kararı ramazanın manevi iklimine uygun olarak aldığını ekledi. Söz konusu kararla birlik ve beraberliğin anlamlı bir örneğinin sergilediğini paylaştı.

Baran, “11 ilimizde yıkıma yol açan bu depremin etkilerini en aza indirmenin ve hafifletmenin yolu birlik ve beraberliği güçlendirmek ve bu açıdan her fırsatı değerlendirmektir. Başkentimiz en fazla depremzede misafir eden il durumunda.” ifadelerini kullandı.

Depremlerin ardından meydana gelen yıkımların yaralarının sarılma sürecinde ATO üyesi fırıncıların ramazan pidesi azami fiyatını 9 lira olarak uygulama kararı çok anlamlı olduğunu yineledi.

Bahsi geçen konuyla ilgili ATO Meclisi’nde de karar alınacağını ve 7’den 70’e herkes için bereketin simgesi haline gelen ramazan pidesinin bu yıl rahmet ikliminin yayılmasına da vesile olacağını öngördü.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.