Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ankara Büyükşehir Belediyesi Depremzedeleri Ağırlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşları sosyal konutlarında ağırlıyor. İşte detaylar;
Ankara Büyükşehir Belediyesi Depremzedeleri Ağırlıyor
HABER GİRİŞ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin 10 şehrinde büyük tahribata neden olan yıkıcı depremin ardından 1538 depremzedeyi, Mamak Araplar Mahallesi’nde bulunan sosyal konutlara yerleştirdi. Ankara Büyükşehir belediyesinden konuya dair açıklama geldi.

Depremin ardından bütün ülke yıkımın yaralarını sarmak için seferber oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklama ile tüm olanaklarını afetzedeler için seferber ettiğini kaydetti.

Başkente gelen depremzedelerin Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi’nde (AŞTİ) karşılandıktan sonra sosyal konutlara yerleştirildiği söylendi.

Depremzedeler Sosyal Konutlara Yerleştirildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada afetzedelere başta barınma, 3 öğün sıcak yemek, giyecek, sıcak su, sağlık, bebekler için süt ve mama desteği verildiği aktarıldı.

Depremden etkilenen vatandaşlardan yaşadıkları şehirleri terk etmek zorunda kalanların veya Başkente tedavi için gönderilenlerin Araplar Mahallesi’nde bulunan sosyal konutlara yerleştirildiği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Depremzedeler için Tüm İmkanların Seferber Edildi

Deprem bölgesinde, sıcak yemek, otobüs bileti, giysi gibi ihtiyaçları tespit edilenler, gitmek istedikleri şehirlere ücretsiz gönderiliyor. Barınacak yeri olmayanlar ise Mamak Araplar Mahallesi’ndeki Araplar Sosyal Konutları’na yerleştiriliyor.

Yapılan açıklamada depremzedeler için tüm imkanların seferber edildiği vurgulanırken, sosyal konutlara 1538 afetzedenin yerleştirildiğine işaret edildi.

Afetzedeler için sağlanan imkanlar da 3 öğün sıcak yemek, 24 saat sıcak su, çamaşırhane, giyecek, hijyen, gıda, sağlık, güvenlik, acil ambulans ve bebekler için süt ile mama desteği olarak sıralandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.