Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Anel Elektrik Hisseleri Yeni İş İlişkisi Haberiyle %7 Yükseldi

Birleşik Arap Emirlikleri'nde elektrik projesi için sözleşme imzalayan Anel Elektrik’in hisseleri bu haberle sert yükseldi.
Anel Elektrik Hisseleri Yeni İş İlişkisi Haberiyle %7 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş. yeni iş ilişkisine dair Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yaptı. Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurulu bağlı ortaklığı Anel Emirates General Contracting LLC’nin üstlenmiş olduğu Abu Dhabi Uluslararası Havalimanı Elektrik işlerine ait proje daha önce feshedilmişti.

Bunun ardından söz konusu projenin ana işvereni ADAC’ın geride kalan işlemlerin tamamlanıp havalimanının hizmete açılması için müteahhit olarak Trojan General Contracting LLC firmasını görevlendirdiği belirtildi.

Firmanın, Anel Emirates General Contracting L.L.C. ile iletişime geçerek elektrik işlerinin tamamlanması kapsamında tekliflerini istediği söylendi. Yapılan görüşmeler neticesinde elektrik işlerinin tamamlanması için 94.590.428,80 AED (yaklaşık 25.773.958,80 USD) tutarında verilen teklifin uygun görüldüğü ve Trojan firması ile sözleşme imzalandığı açıklandı.

Projenin 2022 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanırken, şirket hisseleri sert yükseldi.
Anel Elektrik Hisseleri %6,67 Artış Gösterdi
Kaynak: Paratic Piyasalar

ANELE kodlu hisseler saat 16.11’de gelen yeni iş ilişkisi açıklamasından büyük destek buldu. 2,23 liradan 2,43’e tırmandı.  Saat 16.20’de %6,67 artışla 2,39 liradan işlem görüyor.

Hisseler son kapanışını 2,25 liradan yaptıktan sonra 2,27 ile yeni açılışını gerçekleştirdi. Haftalık dönemde 2,03 – 2,45 arasında hareket ederek yatırımcısına %5’ten fazla kazanç sundu.

Aylık bazda 2,03 ile en düşüğü, 2,75 ile en yükseği gören hisselerin değişimi %12’den fazla düşüş şeklinde oldu. Yıllık periyotta %14 değer kaybeden şirket hisseleri 1,99 ve 6,54 arasında gidip geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu