Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anayasa’nın 2 Maddesinde Değişikliğe Gidiliyor!

Bekir Bozdağ, çalışmaların sonucunda başörtüsü ile ilgili Anayasa'nın 24. maddede değişiklik yapılacağını duyurdu. Diğer değişiklik ise 41. maddede olacak.
Anayasa’nın 2 Maddesinde Değişikliğe Gidiliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bugün Anayasa’daki başörtüsü ve aile düzenlemesiyle ilgili gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozdağ, başörtüsü sorununun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat ile Anayasa’da çalışmaların yapıldığını kaydetti.

Yapılan çalışmalar sonucunda karara varıldığını bildiren Bozdağ, Anayasa’nın 24. ve 41. maddelerinde değişiklik yapılacağını açıkladı.

24. maddedeki değişikliğin sadece başını örten kadınları değil başı açık kadınları da anayasada temel hak ve özgürlüklerde şarta bağlanamayacağının ifade edildiği belirtildi. Düzenlemenin kabul göreceği aktarıldı.

“Birçok Ülkede Aileyi Korumak için Anayasa’da Değişiklik Yapılıyor”

Diğer değişikliğin 41. maddede yapılacağını belirten Bozdağ, ailenin Türk toplumunun temeli olduğunu ifade etti. Bozdağ, “Türk toplumunun, devletinin güçlü olmasını istiyorsak ailenin güçlü olması gerekir.” diyerek ekledi.

Sadece Türkiye’de değil birçok ülkede de aileyi korumak için anayasada değişiklik yapıldığını söyleyen Bozdağ, yapılacak olan değişikliğin referanduma gitmeden kabul göreceğini savundu. Ayrıca, yeni yargı paketinde sona gelindiğini ve çok yakında detayların paylaşılacağını iletti.

GCM Yatırım Banner

Dezenformasyon Yasası Haksız Saldırıya Uğruyor

Dezenformasyon yasasına da değinen Bozdağ, “Bu yasa kadar haksız saldırıya uğramış çok az yasa var. Bu yasa, bireyin onurlu ve saygın bir vatandaş olarak yaşamasının yanında devleti de koruyor.” dedi.

Bahsi geçen yasada bireyin canını, malını ve onurunu koruyan pek çok düzenlemenin olduğunun bilgisini veren Bozdağ şöyle konuştu:

“En çok tartışılan 29. madde çerçevesinden bakarsak birisi bir iş yapacak korku ve panik yaratacak, kamu düzeninin, ülke güvenliğinin ve genel sağlığını ülkede birbirinin karşısına dikerek, sokakları savaş alanını çevirerek yaparsa devreye giriyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.