Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analiz Ekibinden SOL, LTC ve BNB için Dikkat Çeken Açıklamalar!

Kripto para piyasasında durgun görünüm devam ederken, analistler bu ortamda kazanç potansiyeli gösteren bazı altcoinleri ele aldı. Detaylar haberde;
Analiz Ekibinden SOL, LTC ve BNB için Dikkat Çeken Açıklamalar!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası kısa süreli sıçramalara rağmen hala düşüş trendi içinden çıkabilmiş değil ve yükseliş bekleyen yatırımcıların büyük bölümü gözünü artık 2023 yılına çevirmiş durumda. Ancak piyasa her şeye rağmen kısa vadede bile fırsatlar sunan bir yapıya sahip. FXStreet analistleri bu doğrultuda mevcut ortamda dikkat çeken bazı altcoinleri analiz etti.

Analistler, popüler altcoinler arasında yer alan Solana (SOL), Litecoin (LTC) ve Binance Coin (BNB) için beklentilerini sıraladı.

  • Solana aylık bazda yüzde 70 gibi önemli bir düşüş yaşarken, önümüzdeki günlerde 10 dolar bölgesinine çekilme ihtimali yok değil.
  • Litecoin fiyatı, Kasım ayı içinde yüzde 75’lik göz alıcı bir ralliye imza atarak piyasadan ayrıldı.
  • Binance Coin fiyatı, devre dışı kalan boğalar harekete geçmeden önce 285 dolara düşebilir.

Kripto para piyasası yeni aylık düşük seviyeleri test etmeye yaklaşmışken, kripto para birimlerini değerlendirmek için zaman ayırmak yatırımcılar açısından adeta hayati önem taşıyor. FXStreet analistleri, Layer 1 tokenları Solana, Litecoin ve Binance Coin’in, üçünün de piyasadaki pek çok varlığa kıyasla daha fazla kazanç potansiyeli gösterdiğini belirtti. Ayrıca tüccarların harekete geçmeden önce düşüş etkisinin ve hedef bölgelerin farkında olması gerektiğinin altı çizildi.

Solana 10 Dolar Bölgesinden 22 Dolara Zıplayabilir!

Kasım ayı Solana için hiç kuşkusuz dert ayı oldu! Fiyat, ay boyunca yıkıcı bir düşüşe tanıklık etti. Kripto sektörünü derinden vuran Sam Bankman-Fried ve FTX fiyaskosuna dair yeni bilgiler geldikçe, sırlar açığa çıktıkça SOL bu olayların içine daha çok çekildi. Çeşitli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre FTX borsası, iflas başvurusunda bulunmadan önce 982 milyon dolardan fazla miktarda SOL tutuyordu.

Haber yazımı esnasında Solana 13.25 dolar civarında işlem görüyor. Hacim Göstergesinde (Volume Indicator) 13 Kasım tarihinde 13 dolar bariyerinin ilk kırılması esnasında işlemlerde dikkat çekici bir artış görüldü. Boğaların kayıpları telafi etmek amacıyla bulunduğu girişimler göstergenin o zamandan itibaren düşmesine yol açtı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Analistlere göre Solana ilk olarak 10.50 dolar seviyesini hedef yapmış durumda. Ancak bu düşüş her şeyin sonu değil, hatta bazı şeylerin başlangıcı olabilir! SOL, bu seviyeye düştükten sonra muhtemelen 22 dolara yakın bir noktaya kadar sıçrama potansiyeline sahip olacak.

10.50 doları hedefleyen düşüş tezinin geçersiz kılınması da mümkün. Bu durum 21 günlük basit hareketli ortalama olan 17.50 doların üzerinde bir ihlalle gerçekleşebilir. Bu da, SOL’un yüzde 60’lık yükselişle 22 dolar bölgesine yükselebileceğine dair daha fazla güven verecektir.

Litecoin Hareketleri ve Fiyatı Piyasadan Ayrışıyor

Litecoin hiç kuşku yok ki Kasım ayının yıldızlarının başını çekiyor. 9 Kasım’dan itibaren yüzde 75’lik ihtişamlı bir ralli hareketine imzasını atan kripto para birimi, düşüşteki piyasadan bu yönüyle ayrıştı.

Fiyat, yeni hedef yapılan aylık yüksek seviyelere yakın civarda konsolide olurken, tüccarlar bu aşamadan sonra ne olacağını sorgulamakta. Litecoin fiyatı haber yazımı esnasında 74.62 dolar civarında seyrediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Ayılar, 70 dolar seviyesindeki sekiz günlük üstel hareketli ortalamada bir geri çekilme oluşturmaya çalışıyor. Günlük zaman diliminde, Göreceli Güç Endeksi (RSI), 83.66 dolardaki yeni zirveler ile 9 Kasım’da 68 dolar civarında kurulanlar arasında net bir düşüş eğilimi gösteriyor.

Diğer yandan RSI aşırı alım bölgesinde gösteriliyor ve bu durum Litecoin fiyatının daha yüksek sıçrama şansı olduğunu gösteriyor. Sonraki hedefler ise sırasıyla 90 dolar ve 100 dolar likidite bölgeleri olarak işaretlenmiş durumda.

Yükseliş tezinin geçersiz kılınması, şu anda 64.40 dolarda konumlanan 21 günlük basit hareketli ortalamanın altında bir ihlaldir. Ayılar göstergeyi aşarsa, yükseliş potansiyeli geçersiz olur. 49.57 dolar seviyelerine doğru bir düşüş, masada makul bir kart haline gelebilir. En düşük seviyeye bir hareket, mevcut Litecoin fiyatından yüzde 37’lik bir düşüşün oluşumuna neden olacaktır.

Binance Coin Fiyatının Daha Gidecek Yeri Var!

Binance Coin de haftanın yıldızlarından oldu. Boğaların 8 günlük üstel ve 21 günlük basit hareketli ortalamaları başarıyla aşması sonucunda piyasadaki genel trendin aksine yüzde 20’lik bir yükseliş yaşandı.

BNB fiyatı haber yazımı esnasında 296 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son yükseliş trendi artışı esnasında, hacim göstergesi, BNB’yi 250 dolar bariyerine gönderen önceki aylık düşüşten daha az işlem gösteriyor. Ek olarak, 9 Kasım tarihindeki ilk karşı trend rallisi ile şu anki BNB fiyatı arasında keskin bir düşüş eğilimi göze çarpmakta. 9 Kasım toparlanma rallisinin hacim göstergesinde de daha fazla yükseliş gücü gösterdiğini belirtmekte fayda var.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

BNB fiyatının, daha fazla yükseliş ilgisi ortaya çıkmadan önce önümüzdeki günlerde 284 sınırına dönüş yapabileceğini söyleyen analistler düşüş tezinin geçersiz kılınmasının 310 doların kırılmasıyla gerçekleşeceğini belirttiler.

Bu durumda 398 dolar civarındaki aylık yüksek seviyeyi hedefleyen yükseliş trendinin devam etmesi muhtemeldir. Böyle bir hareket, mevcut BNB fiyatından yüzde 33’lük bir artışla sonuçlanacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın