Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistten Ralli Tahmini: Solana Eski Yükseliş Modelini Yansıtıyor

Tanınmış kripto analisti Ali Martinez, Solana’nın teknik görünümüne dikkat çekerek, yeni bir yükselişin kapıda olabileceğini belirtti. Detaylar şöyle...
Analistten Ralli Tahmini: Solana Eski Yükseliş Modelini Yansıtıyor
HABER GİRİŞ

Bu yılın en iyi performans gösteren altcoinlerinden Solana (SOL), geçtiğimiz hafta yaşanan piyasa dalgalanmalarına rağmen hızlı bir yükselişle 140 dolara ulaştı ve bu da gelecekte daha fazla artış potansiyeline işaret ediyor.

Kripto analisti Ali Martinez, Solana’nın şu anki fiyat hareketlerinin 2021’deki yörüngesini andırdığını, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) şu anda 2021’deki büyük fiyat artışından önceki seviyelerde olduğunu söyledi. Bu durumun SOL fiyatında yeni bir yükseliş rallisinin habercisi olabileceğini belirtti.

SOL 3 günlük grafik
Kaynak: Ali Martinex/X

Solana’nın grafikleri üzerinde yapılan detaylı analiz, mevcut fiyat hareketleri ile 2021 ortasındaki hareketler arasında dikkat çekici benzerlikler olduğunu ortaya koyuyor. Her iki dönemde de SOL, konsolidasyonun ardından yukarı yönlü bir kırılma sergilemiş durumda.

Temmuz 2021’de Solana’nın RSI’sı, büyük bir fiyat artışından önce yaklaşık 40,13 seviyesine düşmüştü. Şu anda da RSI seviyesi yine aynı seviyeye düşerek, Solana’nın potansiyel bir yükseliş trendine girebileceğini işaret ediyor.

Daha geniş kripto para piyasasında Solana, kripto para piyasasına 441 milyon dolarlık girişin ardından önemli yatırım çekme konusunda Ethereum’u ( ETH ) geride bıraktı. Coinshares’in bir raporuna göre Solana, Ethereum’un 10 milyon dolarına kıyasla 16 milyon doların üzerinde gelir elde etti ve dijital varlık yatırımlarının dinamiklerinde dikkate değer değişikliklere işaret etti.

GCM Yatırım Banner

Bu değişime neden olarak, ABD’deki potansiyel Solana borsa yatırım fonları (ETF’ler) hakkında devam eden tartışmalar gösteriliyor. SOL yazım itibarıyla 64 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 139 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın