Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistten Polkadot için Yükseliş Öncesi Geri Çekilme Uyarısı

Ünlü analist, Polkadot'un yükseliş trendine devam etmeden önce bir geri çekilme yaşayacağını öne sürdü ve kritik seviyelerden bahsetti. Detaylar haberde;
Analistten Polkadot için Yükseliş Öncesi Geri Çekilme Uyarısı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları için oldukça hareketli geçen haftada bugün genel bir durgunluk havası gözlemleniyor. Özellikle dün ulaşılan son ayların en yüksek seviyelerinin ardından yatırımcıların kar alma girişimlerinin de etkisiyle fiyatlarda geri çekilme görülüyor.

Polkadot fiyatı da bir günlük grafiğinde yeni bir düşüş kaydetti. Altcoinin fiyatı aynı zaman diliminde kritik destek çizgisine yaklaştı. Son 24 saatte piyasa değerinin yaklaşık yüzde 4’ünü kaybeden kripto varlık, haftalıkta ise yüzde 6’ya yakın yeşil yakmış durumda.

Polkadot için Kritik Seviyeler

Teknik görünüm, boğaların piyasadaki fiyat hareketini güvence altına almaya çalıştığını gösterdi. Göstergeler olumlu hareketi yansıtsa da boğalar tamamen piyasaya geri dönmedi. Dijital para talebinin artmasına rağmen, DOT düşüş bölgesinde kaldı.

Analist Anush Samal’a göre alıcılar bir sonraki işlem seansında piyasaya tekrar girmezse, altcoin mevcut destek seviyesini kaybedecek. DOT’un söz konusu seviyenin altına düşmesi durumunda, ayılar önemli sayıda işlem seansı için piyasanın kontrolünü ele geçirebilir.

DOT, haber yazımı esnasında 5.92 dolardan işlem görüyordu. Geçen hafta toparlanan dijital varlık 6 dolarlık fiyat bölgesini yeniden ziyaret etmek için harekete geçti. Altcoin için genel direnç sırasıyla 6.41 dolar ve ardından 6.80 dolar olarak gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Samal’a göre öte yandan, DOT bir günlük grafiğinde daha fazla değer kaybederse, ilk durak 5.70 dolar olacaktır. 5.70 doların üzerinde kalınamaması halinde Polkadot için bir sonraki seviye 5.33 dolar bölgesi olacaktır. 5.33 dolar seviyesi ayrıca Polkadot fiyatı için itici bir nokta görevi görecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Göstergeler Ne Diyor?

Haftalık grafikteki toparlanmaya rağmen, DOT ve satın alma gücü haber yazımı itibarıyla düşüş göstermiş durumda. Göreceli güç endeksi (RSI), düşüşle birlikte 50 çizgisinde duruyordu. Bu, alıcıların piyasadan çıkmaya başladığı anlamına geliyordu.

Bunu, bir sonraki ticaret seansında fiyat düşüşü izleyebilir. Benzer şekilde DOT, 20 günlük basit hareketli ortalamanın (kırmızı) altında seyrediyor ve bu da piyasadaki fiyat ivmesini satıcıların yönlendirdiğini gösteriyor. Göstergeler, gelecekteki ticaret seanslarında fiyat düşüşü olasılığına işaret ediyor.

Diğer göstergeler, bir günlük grafikte karışık alım satım sinyalleri verdi. Fiyat momentumunu ve tersine dönüşünü gösteren Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması, yeşil sinyal çubuklarını oluşturdu. .

Bu işaret, fiyatın yaklaşan ticaret seansında düşeceği ancak düşüşten sonra da toparlanacağı anlamına gelebilir. Bollinger Bantları, fiyat oynaklığını ve dalgalanmasını ortaya koyuyor. Bantlar birbirine yakınlaştı ve fiyat oynaklığının gelecekteki ticaret seanslarında düşebileceğini gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.