Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlerin Gözü Bu Altcoinde! Ralli mi Geliyor?

Kripto analistleri, son bir haftanın en çok değer kaybeden kripto varlıklarının başında gelen Chainlink'i masaya yatırdı. Detaylar haberde;
Analistlerin Gözü Bu Altcoinde! Ralli mi Geliyor?
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in, 27.800 dolardaki kritik direnç seviyesinin üzerine fırlaması bir ralliyi tetiklerken, amiral kripto para birimi geçen Perşembe gününden bu yana ilk kez 29 bin dolar hattını geri almış oldu. Fiyat, 29.500 doların üzerinde seyrederken, bu yükselişten pek çok altcoin de faydalanmış durumda.

Piyasa değeriyle en büyük 19. kripto para birimi konumundaki Chainlink, son 24 saat içinde yüzde 5’in üzerinde yükselse de haftalıkta yüzde 9’a yakın kırmızı yakmış durumda. Ancak bugünkü yükseliş, kayıpların bir kısmının geri toplanmasını sağladı.

Ekosistem Gelişmeleri ve Piyasa Ortamı LINK’i Güçlendirdi

Altcoin için Nisan ayında fiyatların geri çekilmesi, bir ayı piyasası olasılığını ima etti. Ancak, piyasadaki kazanımları nedeniyle LINK için işaretler bugün olumlu görünüyor.

Bunun yanı sıra Chainlink’in ekosistemi, son dönemde yeni gelişim trendleri ve yenilikçi ortaklıklarla gündemdeydi. Celo ekosistemiyle yakın zamanda entegrasyonu, Celo’da Chainlink oracle’ları başlatmak ve merkezi olmayan uygulamaların sorunsuz bir şekilde oluşturulması için bir çerçeve oluşturacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Chainlink

Analistler LINK’i Masaya Yatırdı

Pek çok analist ise mevcut piyasa ortamında, LINK’i gelecek saat ve günlerde nelerin bekleyebileceğine dair görüşlerini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Mevcut pozitif eğilimin sürdürülebilirliğinin büyük ölçüde piyasa güçlerine ve yatırımcı duyarlılığına bağlı olduğunu söyleyen kripto analisti Eli Dambel, LINK’in mevcut fiyat hareketinin, ileride bir ralli olasılığını gösterdiğini belirtti.

LINK’in, kısa ve uzun vadede yükseliş hissi ile şu anda 50 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde olduğunu söyleyen analist, göreceli güç endeksinin (RSI) yukarı doğru hareket ettiğini ve boğaların mevcut ralliyi sürdürmesi halinde kripto varlığın muhtemelen daha fazla fiyat artışı yaşayacağını dile getirdi.

LINK için Hayati Önem Taşıyan Seviye Burası!

LINK’in 6.947 dolar fiyat seviyesinde destek bulduğunu söyleyen Dambel, bununla birlikte, en yakın direnç seviyesi olan 7.456 dolar bölgesinin trend yönü için hayati öneme sahip olduğunun altını çizdi. Bu seviyenin üzerinde bir kırılmanın, LINK’in yükseliş trendine girdiğinin bir onayı olacağına vurgu yaptı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Diğer kilit direnç seviyelerini ise 7.735 dolar, 8.397 dolar ve 8.48 dolar olarak sıraladı. Açıklamasının devamında, boğaların hücumlarını sürdürmesi halinde LINK’in muhtemelen önümüzdeki günlerde 7.456 dolarlık direnci kıracağını kaydetti.

Şeyh: Yükseliş Dalgası Büyüyebilir

Bir diğer kripto analisti Emir Şeyh ise LINK fiyatının başarılı bir şekilde 7.47 dolara kadar çıkmasının önemli bir gelişme olduğunu ve alım coşkusunun devamı halinde yükselişin devam edeceğini belirtti. Fiyatın, 7.44 dolar olan hareketli ortalama (MA) değerinin üzerine çıktığı bilgisini verdi.

Göreceli güç endeksi değerinin, piyasada daha güçlü bir satın alma ivmesi görüldükçe gözle görülür şekilde iyileşme yaşadığını söyleyen Şeyh, oynaklığın artmasıyla önümüzdeki saatlerde daha yüksek fiyat dalgalanmalarının beklenebileceğini ifade etti.

Analist, sonuç olarak piyasanın daha yüksek hareket etmesini sağlamak için boğaların güçlerini sağlam tutması ve daha fazla alıcının dijital parayı desteklemesiyle yükseliş dalgasının daha uzun sürebileceği düşüncesini ortaya koydu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.