Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistlerin “AL” Dediği Hissede Hedef 260 TL’ye Çıktı

Ziraat Yatırım, 5 Temmuz’da Ülker Bisküvi’nin hisseleri için hedef fiyatını yukarı yönlü olarak güncelledi.
Analistlerin “AL” Dediği Hissede Hedef 260 TL’ye Çıktı
HABER GİRİŞ

Analistler, aracı kurumlar ve finans şirketleri Borsa İstanbul’da faaliyetlerini, bilançolarını ve yatırımlarını beğendikleri şirketlerle ilgili araştırma raporları paylaşarak şirket için beklentilerini açıklıyor.

Ziraat Yatırım, 5 Temmuz’da Ülker Bisküvi (ULKER) bilanço verilerini değerlendirdi ve hedef fiyatını revize etti. Şirketin 1Ç242te net dönem karının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,6 azalarak 2,1 milyar TL’ye indiğini belirten analistler, yatırım faaliyetlerinden 1,3 milyar TL’lik net kar elde edildiğini ifade etti.

İlk çeyrekte geçen yıla kıyasla artan satış hacminin olumlu katkısının, satış fiyatlarının yükselişi ve Ramazan ayının katkısıyla satış gelirlerini yüzde 16,9 artırdığı, yurt dışı satış gelirlerinin de kur tarafının sınırlı etkisiyle yüzde 5,3 arttığı paylaşıldı.

Ziraat Yatırım, Ülker’in hedef piyasa değerini, beklentilerdeki değişiklikler ve güncellemelere bağlı olarak 60,5 milyar TL’den 96 milyar TL’ye, hedef fiyatını 164,10 TL’den 260 TL’ye yükseltti.

Güncellenmiş hedef hisse fiyatına göre Ülker hisselerinin yüzde 32 oranında iskontolu işlem gördüğü kaydedildi. ULKER’de tavsiye “al” olarak devam etti.

GCM Yatırım Banner

Analistlerin “AL” Dediği Hissede Hedef 260 TL’ye ÇıktıKaynak: Paratic Piyasalar

4 Temmuz’da 182,8 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan ULKER, bu noktadan gelen kar satışlarıyla bir miktar geriledi. 5 Temmuz saat 16.30 itibarıyla yüzde 2,4 düşüşle 172 TL’den işlem gören hissede haftalık yüzde 5, aylık yüzde 14 ve yıllık yüzde 379 oranında değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.