Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistler Yorumladı: BTC için Sıradaki Hedef 35 Bin Dolar mı?

IMF'in Bitcoin'in durdurulamaz olduğunu ifade ettiği gün, Bitcoin fiyatı 31 bin doları aştı. Sıradaki hedef neresi? Detaylar haberde;
Analistler Yorumladı: BTC için Sıradaki Hedef 35 Bin Dolar mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin (BTC) fiyatı, hafta başlarında başlayan ve bugün itibarıyla bir yıl önce görülen seviyeleri geri alan patlayıcı rallisini sürdürüyor. Söz konusu yükselişte, dev kurumsal yatırımcıların spot Bitcoin ETF’leri onayı için başvuruda bulunmalarının yarattığı heyecan ve artan kurumsal ilginin payının büyük olduğu belirtiliyor.

Amiral kripto para biriminin fiyatı 29.900 dolar ile 30.300 dolar arasında kısa bir süre için konsolide olduktan sonra, bugün yeni bir yıllık zirveye ulaştı ve Haziran 2022’den bu yana geçemediği 31 bin doları aşmayı başardı.

Bu yeni zirveden önceki konsolidasyon dönemi, yatırımcıların muhtemelen bir kırılım beklentisiyle BTC biriktirdiklerini ortaya koyuyor.

Ünlü Analist 35 Bin Dolar Hedefini Yineledi

Yükseliş patlaması, BTC piyasa analisti tedtalksmacro tarafından bir süre önce belirlenen bir hedef olan 35 bin dolar seviyesini yeniden gündeme getirdi.

Analist, Bitcoin için makro görünüm güncellemesi yaparken, piyasanın şu anda Şubat ayının yüksek seviyelerini kabul ettiğini ve haftalık zaman diliminde yükselen dipler oluşturduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tedtalksmacro

Önümüzdeki dönemde kripto piyasasındaki duyarlılığı artıracak çeşitli etkenlere dikkat çekti. BTC halvingi (yarılanması), Blackrock ve diğerlerinin spot ETF başvuruları, FED’in faiz kararlarındaki değişim ve TradFi devlerinin kripto borsası oluşumları gibi unsurlara dikkat çekti.

Ve tüm bunların ışığında ilk hedef 35 bin doların oyunda olduğunu belirtti.

Marquez: Mevcut Fiyat Seviyesi Korunmalı

Bir diğer kripto analisti Ronaldo Marquez’e göre ise fiyat, en yakın direnç seviyesi olan 31 bin doları kırıp öncelikle 31.500 dolara ulaşmayı hedefliyor. Bitcoin bu son ayı eşiğini kırabilirse, 35 bin dolara giden yol boğalar için gümüş tepside sunulabilir.

Ek olarak, Blackrock’un Bitcoin spot ETF’sinin ve büyük Wall Street devlerinin Bitcoin’e yatırım yapmakla ilgilendiklerini ifade ettiklerine dair son haberler, yatırımcı duyarlılığını daha da artırabilir ve Bitcoin’in boğa koşusunu ilerletebilir.

Bununla birlikte, Bitcoin, bu fiyat hareketinin sadece kısa bir sıkışma ve ardından daha fazla geri çekilme olmasını önlemek için mevcut fiyat seviyesini korumalıdır. Mevcut fiyat seviyesi korunursa, sürekli büyüme ve yukarı yönlü ivme için sağlam bir temel sağlayabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Öte yandan, yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, Bitcoin’in ADX’i (Ortalama Yön Endeksi) şu anda yukarı doğru yükseliyor ve mevcut trendin gücünü gösteriyor.

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre Bitcoin fiyatı için bir sonraki önemli engel, yaklaşık 5.42 milyon adresin ortalama 53.274 dolar fiyatla 2.15 milyon BTC token satın aldığı 44.459 dolar ile 67.413 dolar aralığı arasında oldukça uzakta görünüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Bu arada, GIOM göstergesi ise Bitcoin fiyatının 25.693 dolar ila 29.408 dolar aralığında desteklendiğini gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.