Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistler Değerlendirdi: Ethereum’da Yön Yukarı mı Aşağı mı?

Bitcoin fiyatı gibi kırmızıda işlem gören Ethereum'u önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Analistler altcoini değerlendirdi...
Analistler Değerlendirdi: Ethereum’da Yön Yukarı mı Aşağı mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları, ABD ekonomik gelişmelerinin ön planda olduğu önemli bir haftaya hazırlanırken, piyasanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in yanı sıra en büyük altcoin Ethereum da (ETH) haftaya kırmızı ticaretle başladı.

Çarşamba günü, ABD Merkez Bankasının (FED) faiz kararında 25 baz puan artırımı bekleniyor. Cuma günü ise Nisan ayı tarım dışı istihdam verisi ve ABD işsizlik oranı açıklanacak. Peki, bu gelişmeler ışığında Ethereum fiyatında neler bekleniyor?

Ethereum fiyatı, 1.940 dolar direnç bölgesinden yeni bir düşüş başlatırken, 1.825 doların yeniden test edilmesiyle bazı düşüş işaretleri göstermekte.

“Ethereum fiyat göstergeleri daha büyük bir düzeltmeye karşı savunmasız mı görünüyor?” sorusunun cevabını arayan kripto stratejisti Aayush Jindal, Ethereum fiyatının 1.880 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) altında işlem gördüğünü söyledi.

Analist, 1.800 dolar destek bölgesinin kırılımı halinde ETH/USD paritesinin aşağı yönlü hareketine devam edebileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Ethereum Fiyatı Tekrar Düşüyor

Ethereum fiyatı, ilk olarak 1.850 dolar bölgesinin üzerinde bir artış başlattı. Bitcoin’in 29.500 seviyesine ulaşmasına benzer biçimde 1.925 dolar ve 1.940 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkmak için mücadele etti.

1.939 dolar civarında gün içi en yüksek seviyeyi kaydetmesinin ardından yeni bir düşüşe başlarken, 1.900 dolar ve 1.880 dolar seviyelerinin altında keskin bir gerileme gözlemlendi.

1.825 dolar civarında bir fiyat dibinin oluşmasının ardından, şu anda kayıpların konsolide edildiği görülüyor. Haber yazımı itibarıyla ETH fiyatı, 1.840 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yeni Bir Yükseliş için Bu Seviyeye Dikkat!

ETH fiyatının şu anda 1.880 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem gördüğünü hatırlatan Jindal, yükseliş için öncelikli direnç bölgesinin 1.850 dolar civarında olduğunu belirtti.

Bir sonraki büyük direncin 1.900 dolar ve 100 saatlik SMA yakınında oluşuyor gibi göründüğünü ifade eden analist, bu seviyenin üzerinde bir kapanışın yeni bir yükselişi tetikleyebileceğini vurguladı.

Belirtilen senaryonun hayata geçmesi halinde fiyatın 1.940 dolar direncine doğru yükselebileceğini söyleyen isim, daha fazla kazancın 2.000 dolarlık direnç bölgesinin test edilmesini gündeme getireceğini sözlerine ekledi.

ETH’de Daha Fazla Kayıp İhtimali Nedir?

Ethereum’un 1.900 dolar direncini aşamadığı takdirde aşağı yönlü hareketine devam edebileceği ihtimalini de masaya koyan Jindal, aşağı yöndeki ilk desteğin 1.825 dolar seviyesinin yakınında olduğunu ve bir sonraki büyük desteğin ise 1.800 dolar bölgesine yakın olduğunu bildirdi.

Bu seviyenin altındaki hareketin, Ethereum fiyatını 1.740 dolar destek bölgesine düşürebileceğine ve fiyatı yakın vadede 1.700 dolara indirebileceğine dikkat çekti.

Dambell’den 1.900 Dolar İşareti

Bir diğer kripto analisti Eliman Dambell ise BTC gibi ETH’de de fiyatın art arda ikinci kez düşmesiyle kırmızı görünümün sürdüğüne dikkat çekti.

ETH/USD paritesinin 1.938.42 dolar seviyesinde işlem görmesinden sadece 24 saatten kısa bir süre sonrasında, günün erken saatlerinde 1.829.41 dolara kadar gerilediği bilgisini verdi.

Boğaların pozisyonlardan kaçmaya devam etmek yerine düşüşü satın almayı tercih etmesiyle, ETH’nin o zamandan bu yana biraz toparlanma belirtileri gösterdiğini söyleyen Dambell, boğaların muhtemelen önümüzdeki günlerde 1.900 doların üzerine yeniden girişi hedefliyor olacağına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın