Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistler Değerlendirdi: DOGE Fiyatı Nereye Gidiyor?

Popüler meme coin Dogecoin, son günlerdeki yükseliş hareketleriyle dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başardı. Fiyat nerelere gidebilir? Detaylar haberde;
Analistler Değerlendirdi: DOGE Fiyatı Nereye Gidiyor?
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük meme tabanlı kripto para birimi konumundaki Dogecoin (DOGE) bir kez daha kripto pazarında yükselen heyecanın merkezinde yer alıyor. Kripto para birimi, yalnızca iki hafta içinde yüzde 25 kazanç elde ederek kayda değer bir fiyat artışı sergiledi.

Tüccarlar ve yatırımcılar, DOGE’un fiyat hareketlerini yakından izledikçe, teknik göstergeler ve zincir üstü verilerin bir kombinasyonu, altcoinin fiyatını nelerin beklediğine dair ilgi çekici bilgiler sunuyor.

Martinez: Yükseliş İvmesi Karşısındaki Potansiyel Engeller Bunlar

Kripto analisti Ali Martinez’e göre altcoinin fiyat hareketi, 0,070 dolar ile 0,076 dolar arasında çok önemli bir destek bölgesi oluşturmuş durumda. Martinez, bu fiyat aralığında, şaşırtıcı bir şekilde 452 bin cüzdanın, toplam 51.4 milyar tokenla önemli miktarda DOGE edindiğine dikkat çekti.

Öte yandan, kripto para biriminin 0,083 dolar ve 0,088 dolar seviyelerinde sert bir dirençle karşı karşıya kaldığını ve bunun daha fazla yükseliş ivmesi için potansiyel engellerin sinyalini verdiğini sözlerine ekledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Santiment’ten Dikkat Çeken Paylaşım

Zincir üstü veri şirketi Santiment de DOGE’u çevreleyen iyimserliğe katkıda bulundu. Geçen yıl aktif olan ortalama bir DOGE tüccarının şu anda 12 hafta sonra ilk kez yüzde 2,4’lük bir kazanç göstererek karda olduğunun altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişme önemli bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor ve tüccarların daha fazla ilgisini çekebilir.

Öte yandan, kar eden daha fazla tüccar, kar elde etme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir ve bu nedenle satış baskısı oluşabilir. Ayrıca, DOGE sosyal hakimiyet göstergesi henüz tehlikeli FOMO bölgesine ulaşmadı ve bu da daha fazla yükseliş olasılığını gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Dogecoin, şu anki fiyat ivmesini kuşkusuz Elon Musk’tan alıyor. Son fiyat rallisi, meme coinin Twitter’ın yeniden markalanan platformu X üzerinde bir ödeme yöntemi olabileceği yönündeki spekülasyonlara bağlanabilir.

Simmons: Yüzde 20 Artış Mümkün

Kripto analisti Jake Simmons, piyasaya yeni para akışının genellikle bir yükselişin teyidi olarak görülse de, tüccarların temkinli kalması gerektiğini belirtti.

Daha fazla tüccarın kar etmesiyle, kar elde etme olasılığı daha yüksek hale geldikçe satış baskısının artabileceğine ve bunun da potansiyel olarak DOGE fiyatında geçici bir geri çekilmeye yol açabileceğine değindi. Ancak, açık faiz ağırlıklı fonlama oranlarının sıfıra yakın olduğunu ve bu durumun short/long pozisyonlar arasında bir denge olduğunu gösterdiğini de sözlerine ekledi.

0,0785 doların yeniden test edilmesinin olası bir senaryo olabileceğini söyleyen analist, boğaların bu desteği savunması halinde fiyatın yüzde 20 daha yükselerek 0,0937 dolara, yüzde 38,2 Fibonacci düzeltmesine ulaşabileceğini belirtti.

Bir sonraki hedefin ise yılın en yüksek seviyesi olan 0,1044 dolar ve yüzde 50 Fibonacci düzelme seviyesi olan 0,1066 dolar olacağını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.