Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistler Bu 5 Hisseyi Beğendi: Potansiyel Yüzde 140

Aracı kurumların 2024 yılında en yüksek getiri potansiyeli verdiği hisseler Teknosa, Akfen Yenilenebilir Enerji, Yayla Gıda, Astor Enerji ve Kimteks Poliüretan oldu.
Analistler Bu 5 Hisseyi Beğendi: Potansiyel Yüzde 140
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da son dönemde yabancı tarafındaki sert satışların ve bilanço fiyatlamalarının etkisiyle BIST 100 endeksinde 11 bin puandan 10 bin puanın altına doğru ciddi bir gerileme görüldü. 10 Haziran’da toparlanmaya başlayan endeks, 14 Haziran tarihli son işlem gününü 10 bin 471 puandan tamamladı.

Bazı uzmanlar endeksteki bu düşüşün bir düzeltme hareketi olduğunu belirtti ve gelecek dönemler için oldukça sağlıklı bir geri çekilme olduğunu belirtti. Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin gri listeden çıkma beklentisiyle yabancı para girişinin artacağı ve borsada yükselişlerin ön plana çıkabileceği ifade ediliyor.

Milyonlarca yatırımcı, borsada hangi hisse senetlerinin güzel kazançlar sağlayacağını merak ediyor ve aracı kurumların paylaştığı raporları takip ederek doğru hisse senedini seçmeye çalışıyor.

Borsada son dönemde en yüksek getiri potansiyeli verilen hisseler Teknosa (TKNSA), Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE), Yayla Gıda (YYLGD), Astor Enerji (ASTOR) ve Kimteks Poliuretan (KMPUR) olarak sıralandı.

5 hisse için ortalama getiri potansiyeli:

GCM Yatırım Banner
  • TKNSA: 2 aracı kurumun TKNSA için verdiği ortalama getiri potansiyeli yüzde 139,92. En yüksek hedef fiyat 85,83 TL (Garanti BBVA Yatırım, Trive Yatırım)
  • AKFYE: 2 aracı kurumun AKFYE için ortalama getiri potansiyeli yüzde 127,6. En yüksek hedef fiyat 72 TL (İnfo Yatırım, Tera Menkul Değerler)
  • YYLGD: 2 aracı kurumun ortalama getiri potansiyeli yüzde 81,3. En yüksek hedef fiyat 22 TL (Vakıf Yatırım, Deniz Yatırım)
  • ASTOR: 5 aracı kurumun ortalama getiri potansiyeli yüzde 74,4. En yüksek hedef fiyat 188 TL (İntegral Menkul Değerler, İş Yatırım, Anadolu Yatırım, İnfo Yatırım, Global Menkul Değerler)
  • KMPUR: 2 aracı kurumun ortalama getiri potansiyeli yüzde 91,73 TL. En yüksek hedef fiyat 99,95 TL (Alnus Yatırım, Deniz Yatırım)
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın