Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analistler 2023 için En Güvenilir Hisseleri Açıkladı

En iyi Wall Street analistleri, 2023 yılını daha güvenilir geçirebilmek için en çok tercih ettiği 5 şirket hissesini açıkladı.
Analistler 2023 için En Güvenilir Hisseleri Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın başlarından itibaren tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan yüksek enflasyon, devam eden Rusya-Ukrayna savaşı ve pandeminin etkilerinin tamamen silinmemiş olması küresel resesyon endişelerini canlı tutuyor. Ekonomistler, 2023’ün ikinci yarısında toparlanma beklese de genel olarak zor bir yıl olacağının altını çiziyor.

Bu kadar stresli bir ortamda yatırım yapmaktan özellikle de riskli varlıklardan kaçınan yatırımcılar, hangi alana yöneleceği konusunda da kafa karışıklığı yaşıyor. Wall Street’in en iyi analistleri, yatırımcılara yol göstermesi adına en güvenilir 5 hisse senedini listeledi.

2023’ün Zorluklarını Aşarken Bu Hisselere Ağırlık Verin

Wall Street analistlerinin tercih ettiği şirketlerin başında Apple geliyor. 2 Şubat’ta finansal bilançosunu açıklayacak olan ABD’li teknoloji devinin beklentilere yakın bir gelir açıklaması öngörülüyor.

AAPL hisseleri, TipRanks veri tabanında yer alan yaklaşık 8.300 analistin tercihleri arasında 67. sırada yer alıyor. Şirketin bilanço dönemlerinde ortalama yüzde 17,7 getiri sunduğu belirtildi. Cuma günü yüzde 1,92 artışla 137,87 dolardan işlem gören Apple hisseleri, bir yılda yüzde 15 oranında değer kaybetti.

Wall Street analistlerinin listesinde yer alan ikinci isim Spotify oldu. SPOT kodlu hisselerin son dönemde Brian White’ın favorileri atasında yer aldığı belirtiliyor. Bu yıl zorlukların yaşanması beklense de marj iyileştirme planları ve sektör gelişmeleri konusundaki iyimserlik, hisseleri ön plana çıkarıyor. Şirket hisseleri yüzde 4,63 artışla 97,91 dolardan kapanırken, yıllık bazda yüzde 50 azaldı.

GCM Yatırım Banner

Üçüncü sırada yer alan hisse olan CVS Health (CVS) bir yılda yüzde 14 değer kaybetti. TipRanks veri tabanındaki analistlerin 208. sırasında yer alıyor.

Fast food hamburger zinciri Shake Shack (SHAK) da analistlerin listesinde yer alan bir başka isim. Son kapanışını zayıf yapan hisseler, yıllık bazda yüzde 14 oranında geriye gitti.

Son olarak listenin beşinci sırasında TD Synnex Corporation (SNX) yer alıyor. Son fiyatı 109,05 dolar olan hisseler, bir yıllık işlem döneminde 78,86 – 115,14 arasında hareket etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın