Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analiste Göre BlackRock’un Bitcoin ETF Başvurusunun Onaylanması Zor

Bir analist, BlackRock’un Bitcoin ETF başvurusunun SEC tarafından onaylanmasının zor bir ihtimal olduğunu söyledi.
Analiste Göre BlackRock’un Bitcoin ETF Başvurusunun Onaylanması Zor
HABER GİRİŞ

Yatırımcılar birden fazla kurumsal spot ETF başvurusundan sonra potansiyel bir yukarı yönlü kırılma beklerken, Bitcoin’in fiyatı Haziran sonundan bu yana 29.500 ila 32.000 dolar arasında değişiyor. Bir analist ise BlackRock’un başvurusunun onaylanmasının uzak bir ihtimal olduğunu iddia etti.

CoinShares’te Bitcoin araştırma lideri Chris Bendiksen, dijital varlığın mevcut durgunluğuna neden olan bir üçlü zorluk görüyor. Analistin belirttiği ilk zorluk, alıcının bitkinliğiydi. Bendiksen, BlackRock’un spot Bitcoin ETF dosyalamasının neden olduğu ralliden sonra alıcı yorgunluğu olduğunu söyledi.

‘Dosyalardaki Değişiklikler Yeterli Olmayabilir’

BlackRock’un Haziran ayındaki başvurusu, dijital varlığın 30.000 doların üzerine çıktığı bir Bitcoin rallisini ateşledi. Bendiksen, Blackrock’un dosyalarında bazı değişiklikler yaptığını, ancak buna rağmen spot bir ETF onayının hala biraz uzak bir ihtimal olduğunu belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun önemli miktarda bitcoin hacmi taşıyan piyasalarla gözetim anlaşmaları istediklerini defalarca söylediğinin altını çizdi. Analist, bunu ETF onayını tespit etmenin önünde bir engel olarak özetledi.

Binance Baskısı ve XRP Rallisi

Bendiksen, Bitcoin’in mevcut aralığından çıkmasına yönelik ikinci zorluğun ABD yetkililerinin dikkatlerini Binance’e çevirmesi olduğunu söyledi. Binance’a karşı olası bir eylemin uzantısı durgunluğa neden oluyor” dedi.

GCM Yatırım Banner

Analist, Bitcoin’in yükseliş yörüngesindeki üçüncü zorluğun XRP değerlendirmesinden sonra altcoinlere dönüş olduğunu söyledi. Ripple’ın SEC’e karşı davasında kazandığı kısmi zafer, BTC’nin piyasa hakimiyetinin yüzde 50’nin altına düşmesine neden oldu.

Karar sonrası XRP yüzde 70’ten fazla arttı ve en büyük dördüncü kripto varlık oldu. Ethereum, Cardano, Solana, Polygon ve Stellar gibi diğer altcoinler de çift haneli büyüme kaydetti.

Bendiksen ayrıca, dolardaki zayıflığın zaman içinde Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olması gerektiğini, ancak bu etkinin piyasanın kısa vadeli gelgitleri altında görünür olmasının zaman alabileceğini söyledi. Bitcoin yazım itibarıyla 29.800 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.