Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist O Altcoine Dikkat Çekti: Yatırımcılar Tetikte Olsun!

Kripto para piyasasında yeni aya girilmek üzereyken analistlerden bir altcoin için önemli uyarılar geldi. Detaylar haberde;
Analist O Altcoine Dikkat Çekti: Yatırımcılar Tetikte Olsun!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası, FTX krizinin olumsuz etkilerini üzerinden atma çabalarını sürdürürken, son bir hafta çoğu kripto para birimi için yükselişle geçti. Son günlerin en çok kazandıran dijital varlıklarından birisi de Cosmos (ATOM) oldu.

Pozitif görünüme sahip ATOM’da piyasa eğilimi zayıflarken, bunun yatırımcıların tetikte olmaları için bir uyarı niteliği taşıdığı ihtimali üzerinde de duruluyor.

ATOM için Dikkat Edilmesi Gereken Veriler

Kasım ayının son işlem gününde ATOM için dikkat çeken veriler şöyle sıralanıyor:

  • Cosmos’un değeri son saatlerde yüzde 3 artarak 10.45 dolara yükseldi.
  • Teknik göstergeler, boğalar savaşmaya devam etmezse ATOM piyasasının düşüş eğilimi görebileceğini gösteriyor.
  • Yükseliş sırasında ATOM fiyatı 10 dolardan destek buluyor.

Boğalar, ATOM fiyatını destek bulduğu 10 dolara çeken ayı dalgasını engellediğinden bu yana yükseliş trendi sürüyor. Yükseliş sırasında, ATOM boğaları fiyatı yüzde 3 civarında artırarak 10.45 dolara çekmeyi başardı.

Artan piyasa faaliyetinin bir sonucu olarak, piyasa kapitalizasyonu ve 24 saatlik işlem hacmi sırasıyla yüzde 2.57 ve yüzde 11.08 oranında artarak 2.979.015.103 dolar ve 115.296.326 dolar seviyelerine yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Uzun Süreli Boğa Koşusu için Olumlu Görünüm Mevcut

Williams Alligator göstergesine göre üç çizgi, ağzı açık olarak akıntıya karşı aktığı için olumlu bir eğilim gösteriyor. Cosmos pazarındaki mevcut trend, yeşil çizginin kırmızı çizginin üzerinde ve kırmızı çizginin mavi çizginin üzerinde olması nedeniyle, ayılar onu geçersiz kılmadığı sürece devam edecektir.

Kırmızı (dişler), mavi (çene) ve yeşil (dudaklar) çizgiler sırasıyla 10.1437, 10.0801 ve 10.2178’de kesişmekte. Yükseliş üstünlüğünün devam edeceğinin bir işareti olan timsah ağzının üzerindeki fiyat hareketi, bu boğa koşusunu desteklemektedir.

Bu yükseliş trendi, MACD mavi çizgisinin 0.1007 değerindeki sinyal çizgisinin üzerindeki yükselişiyle destekleniyor. Bu yükselişi destekleyen histogram ve MACD çizgisinin pozitif trendi, yatırımcılara uzun süreli bir boğa koşusu için umut veriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Ayı Gücünün Artışına Dikkat Edilmeli

Belirli bir zaman dilimi içinde para akışı hacmini ölçmek için kullanılan teknik bir analiz göstergesi olan Chaikin Para Akışı (CMF) ise bazı uyarılar veriyor. Yatırımcılar, -0.02 ile negatif bölgede hareket eden CMF hareketinden rahatsız görünüyor. CMF’nin bu eylemi, boğa gücü düşerken ayı gücünün arttığını gösteriyor.

Yatırımcıların mevcut boğa koşusunun devam etmeyeceğine dair endişeleri, stokastik RSI’nin 100.0 değeriyle aşırı alım bölgesine girmesiyle biraz hafifledi. Bununla birlikte, bu durum mutlaka bir fiyat tersine dönüşünün gerçekleşmek üzere olduğunu göstermez, sadece tüccarlara yakın vadede dikkatli olmaları için bir uyarı görevi görür.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Piyasadaki yükseliş eğilimi devam edecekse, boğaların direnç seviyesini ve fiyatları ayakta tutmak için mücadelesini devam ettirmesi gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın