Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Analist: O Altcoin Sessizliği Bozabilir! Ralli İşaretleri Artıyor!

Kripto para piyasasında uzun süredir kırmızıya bürünmüş altcoinlerden biri olan Polkadot'ta durum tersine dönebilir mi? Analist bu soruyu cevapladı. Detaylar...
Analist: O Altcoin Sessizliği Bozabilir! Ralli İşaretleri Artıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Web3 Vakfı tarafından desteklenen Polkadot ağının kripto para varlığı DOT uzun süreli düşüş trendinden hala çıkabilmiş değil. Gelecekte önemli yer edinmesi beklenen projelerden biri olan ağın para biriminin geleceğine dair analistlerin tahminleri ise gelmeye devam ediyor.

Akash Girimath, başta amiral kripto para birimi Bitcoin olmak üzere pek çok kripto para birimi gibi aylardır yatay bir seyir izleyen DOT’un şu sıralar yükseliş işaretleri gösterdiğini söyledi.

Analist, DOT fiyatı her ne kadar yükseliş işaretleri gösterse de 6.85 dolarlık bir yeniden testin şimdilik uzak olduğunun da altını çizdi.

Girimath: Teknik Olarak Yukarı Yönlü Harekete Hazırlansa da…

Girimath, Polkadot fiyatının teknik açıdan yukarı yönlü bir harekete hazırlanıyor gibi göründüğünü söylerken, genel piyasa koşullarının henüz olgunlaşmadığına dikkat çekti.

Bu nedenle yatırımcıların hamlelerini yalnızca tekniklere dayalı olarak yaparken dikkatli olmaları gerektiğine işaret etti.

Polkadot fiyatı, 10 Ağustos’tan bu yana kabaca yüzde 36 oranında düşüşle üç kez daha düşük seviyelere ulaştı. DOT, 6.15 dolar civarında işlem görürken, teknikler biraz daha iyileşiyor gibi görünüyor.

Girimath’a göre ilk işaret, 10 Ağustos’tan itibaren oluşan bu düşük zirveleri birleştiren düşüş trend çizgisinin üzerindeki kırılmadır. Ayrıca, Polkadot fiyatı da 21 Eylül’ün en düşük seviyesi olan 6.12 dolara kıyasla daha yüksek bir dip üretmiş görünüyor.

Yaklaşan Ralli Vurgusu

Aynı dönemde, Göreceli Güç Endeksi (RSI), fiyat ile gösterge arasında bir ayrışma olduğunu gösteren daha yüksek dipler oluşturdu. Momentum yükseldiği için bu formasyona ‘Pozitif uyumsuzluk’ denir. Bu formasyonda fiyatın aşağı doğru trendine rağmen ivmenin güçlendiği kabul edilmektedir.

Kaynak: FXStreet

Söz konusu modelin dayanak varlık için yükseliş hareketi ile sonuçlandığını söyleyen analist, bu nedenle Polkadot fiyatının teknik bilgilerinin yaklaşan bir ralliye işaret ettiğini belirtti.

6.85 dolardaki direnç seviyesinin en iyi aday olduğunu ancak Bitcoin fiyatındaki bir satışın DOT’tan bu hareketi geciktirebileceğinden yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini de vurguladı.

Girimath’ın DOT yatırımcılarına son bir uyarısı daha oldu. Buna göre Polkadot, fiyatını ararken 6.00 dolarlık psikolojik seviyenin kırılması ise ayılar lehine değişimi gösterecek.

Böyle bir durumda, piyasa yatırımcıları DOT’un 5.40 dolar destek seviyesini yeniden test etmesini bekleyebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu