Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist İddialı: Cardano ADA Fiyatı için O Seviye Sürpriz Değil!

Analist, piyasa değeriyle ilk 10 içinde yer alan Cardano'nun kısa vadede ulaşabileceği seviyelerden bahsetti. Detaylar haberde;
Analist İddialı: Cardano ADA Fiyatı için O Seviye Sürpriz Değil!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cardano ağının yerel kripto para birimi ADA, mevcut kripto piyasası ortamına rağmen hala oldukça iyi durumda görünen kripto varlıklar arasında yer alıyor. Dijital varlık, 2023 yılına girildiğinden bu yana yükseliş odaklı istikrarlı bir fiyat performansı sergilemeyi sürdürüyor.

Kripto stratejisti Best Owie’ye göre ADA fiyatı yeşil renkte işlem görmeye devam ederken, kripto para birimi için yükseliş göstergeleri birikiyor ve bu da rallisinin bitmekten çok uzak olduğunu gösteriyor.

Cardano Ağındaki Gelişmeler ADA Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Cardano, yol boyunca kripto endüstrisindeki birçok spekülasyonun konusu oldu ve olmaya devam ediyor. Bir kesim tarafından hayalet zincir veya zombi zincir olarak nitelendirilse de bu gibi durumlar, geliştirme ekibini yol haritasına ayak uydurmaktan caydırmadı.

Cardano’nun yol haritasındaki bir sonraki aşama olan Voltaire yükseltmesinin ise bu yılın sonlarında gerçekleşmesi planlanıyor. Voltaire ile Cardano tamamen merkezi olmayan bir blok zinciri olmayı planlıyor. Bu, diğer hisse ispatı algoritmasına sahip ağların aksine, blok zincirinin artık Cardano’nun arkasındaki geliştirici olan Input Output Global’e (IOG) bağımlı olmayacağı anlamına gelmekte.

Yol haritası, Voltaire Çağını, “Cardano ağının kendi kendine yeten bir sistem haline gelmesi için gereken son parçalar” olarak tanımlıyor. Voltaire ile ağ için yönetişim gelecek, yani ADA sahipleri artık tekliflerin yanı sıra uygulanacak bir hazine sistemi için oy kullanabilecekler.

GCM Yatırım Banner

Ağın geliştiricileri, Cardano’nun geleceğini topluluğun ellerine bırakmayı planlıyor. Bu şekilde stake edenler, blok zincirinin geleceğini etkili bir şekilde yönlendiren ve kontrol eden önemli gelişmelere oy verecek.

ADA Neden Yükselmeye Devam Edebilir?

Analiste göre yıllar içinde, Cardano için ne zaman yeni bir gelişme olsa, ADA’nın fiyatı hep yükseldi. Blok zincirine akıllı sözleşme yetenekleri getiren Alonzo Yükseltmesi olayında, ADA’nın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 dolara yükselmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu göz önüne alındığında beklenti, şimdiye kadar olduğu gibi, yükseltme yaklaştıkça ADA’nın yükseleceği yönünde. Dijital para şu sıralar 0.4 dolar seviyesinde ayılarla mücadele ediyor ve bu durum, bu seviyeyi geçilmesi gereken önemli bir direnç bölgesi haline getiriyor.

Fiyat 0.5 Dolara Hazırlanıyor!

Owie, boğaların başarılı olması halinde ADA fiyatının 0.5 dolara doğru bir ralli için hazırlandığını öne sürerken, bununla birlikte, dijital varlığın bir kez daha 0.35 doların altına düşmesi halinde 0.3 dolara hızlı bir düşüşün tetiklenebileceği uyarısını da yaptı.

ADA, haber yazımı itibarıyla fiyatını 0.4 dolara çıkaran son 24 saatteki yüzde 3.46’lık artışla kripto ayı trendine karşı hareket ediyor.

Altcoinin ticaret hacmi de önemli ölçüde arttı ve bir günde yüzde 59 artışla yaklaşık 450 milyon dolara ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.