Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist ETF Etkisine Değindi: BTC’de Yükseliş Sürecek mi?

Bitcoin fiyatı 60 bin doların üzerindeki konumunu korurken, analistler kripto varlığın gelecekteki hareketlerine dair tahminlerini açıklamayı sürdürüyor. Detaylar;
Analist ETF Etkisine Değindi: BTC’de Yükseliş Sürecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu hafta 64 bin dolar seviyesine kadar çıkış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesine bir adım daha yaklaşan öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mart ayına 62 bin dolar civarında seyirle giriş yaptı. Piyasa analistlerinin büyük bir bölümü, kripto varlığın fiyatındaki yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

Bloomberg Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, yakın zamanlı röportajında, büyük ETF hacimleri ve düşük arz nedeniyle Bitcoin’in yükseliş sarmalına gireceğini tahmin ettiğini söyledi.

Piyasa değeriyle en büyük kripto varlığın mevcut durumuna ve gelecekteki olası fiyat hareketlerine ilişkin açıklamalar yapan isim, fiyatta parabolik yükselişlere hazır olunması gerektiği mesajını verdi.

“ETF ve Halving Etkisi Yükselişi Başka Boyuta Taşıyabilir”

Amerika Birleşik Devletleri’nin spot BTC borsa yatırım fonlarına (ETF) verdiği onayın yanı sıra Nisan ayında gerçekleşecek olan yarılanma (halving) etkinliğinin fiyatı durdurulamaz bir yükselişe itebileceğine dikkat çekti.

Uzman isim, vadeli işlemlerdeki mevcut fonlama oranlarının çok yüksek olduğuna da değinirken, fiyatta olası bir düzeltme ihtimaline karşı yatırımcıları uyardı.

GCM Yatırım Banner

Bu yılın başında onaylanan spot Bitcoin ETF’leri sayesinde yalnızca bir ay gibi kısa bir süre içinde Bitcoin’e 7 milyar dolar hacim girdiğini belirtirken, bu rakamın ilerleyen süreçte katlanarak artma ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirdi.

Balchunas, Bitcoin spot ETF’lerinin lansmanı sürecinde ETF’lerin 10 ila 15 milyar dolarlık bir üst bant girişi göreceğini tahmin etmişti. Gelinen noktada ise “Fiyat uyumlu olursa, muhtemelen benim tahminimden çok daha fazlasını yapacaklar.” ifadesini kullandı.

BTC Fiyatı 60 Bin Dolar Üzerinde Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ETF’lerin bu hızda devam etmesi durumunda yıl içinde yaklaşık 150 milyar dolarlık bir giriş olacağını ve bunun da tahmin ettiğinin on katına denk geleceğini belirtti.

Açıklamasının devamında, artan talebin, arzı sınırlı bir varlık olan Bitcoin özelinde kaçınılmaz olarak yükseliş getireceğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.