Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Bitcoin’deki Yükselişi 2019’daki Fiyat Hareketine Benzetti

Analist, yeni yıla güçlü bir performans ile giriş yapan Bitcoin için eski döngülere atıfta bulundu. Detaylar geliyor…
Analist Bitcoin’deki Yükselişi 2019’daki Fiyat Hareketine Benzetti
HABER GİRİŞ

K33 Research’te bir kripto piyasası analisti olan Vetle Lunde, Bitcoin’in 2022’deki durgunluktan sonraki gelen yükselişini değerlendirdi. Lunde, BTC’deki son yükseliş dalgasında, 2018’den 2019’a kadar olan fiyat modeli arasında paralellikler görüyor.

Analist mevcut düşüş ve toparlanma aşamasının, hem süre hem de fiyat hareketi açısından 2019’dakine oldukça benzer olduğunu söyledi. Lunde daha önceki bir araştırmasında, Bitcoin’in 45.000 dolara ulaşabileceğini öne sürmüştü.

Kripto para birimi şu an itibarıyla 29.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. 2023’ün başından bu yana BTC‘nin kazancı yüzde 80’ş aşmış durumda. Bu toparlanma, çok sayıda büyük firmanın iflas ilan ederek riskten çekinen yatırımcıları kripto pazarlarından kaçmaya sevk ettiği bir sıkıntı yılını takip ediyor.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Lunde, geçen yılın ikinci yarısında, büyük bir satış dalgası yaşandığını belirtti. Bitcoin’in kısa vadeli sıkışıklıktan beslendiğini ve bu dinamiği ile daha yüksek fiyatlara çıkabileceğini söyledi.

Lunde, son zamanlardaki fiyat artışlarına rağmen, negatiften nötre türev satışlarının, yatırımcıların ihtiyatlı olduğunun bir başka işareti olduğunu da sözlerine ekledi. Piyasanın nispeten düşük likiditesinin, gelecekteki fiyatlandırma üzerinde potansiyel bir ağırlık olmaya devam etse de, bu duygunun değişebileceğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Analist ayrıca, geçen hafta Federal Rezerv’in şahin para politikasını azaltacağına dair zayıf işaretlerin ve son enflasyon verilerinin piyasa duyarlılığını artırabileceğine inanıyor.

2022 yılında Three Arrows Capital dahil olmak üzere pek çok kripto şirketinin iflasını, çürük meyvelerin piyasadan silinmesi olarak görüyor. Bu nedenle piyasanın daha yüksek faiz oranlarını uzun süre kaldırabileceği bir aşamada olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.