Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist AAVE, APE, COMP, IMX ve LDO için Yatırımcıları Uyardı!

AAVE, APE, COMP, IMX ve LDO'daki balina aktiviteleri sert bir düzeltmeye veya yeni bir ralliye yol açabilir mi? Detaylar haberde;
Analist AAVE, APE, COMP, IMX ve LDO için Yatırımcıları Uyardı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde biraz daha geriledi ve psikolojik engel olarak görülen 30 bin dolar seviyesinin altında seyretmeyi sürdürüyor. Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulaması Curve Finance protokolünde gerçekleştirilen siber saldırıların ortaya çıkardığı kriz, diğer tokenların yanı sıra özellikle AAVE ve COMP gibi DeFi tokenlarındaki oynaklığı artırdı.

Genellikle varlıklar için yükseliş işareti olarak kabul edilen balina aktivitesi tırmandı. 10 milyon dolar veya daha yüksek değerde birkaç işlem ortaya çıktı.

Analist Ekta Mourya’ya göre bununla birlikte, Bitcoin (BTC) ve DeFi ekosisteminin durumu göz önüne alındığında, söz konusu tokenlerde bir geri çekilme veya düzeltme olması muhtemel görünüyor.

AAVE, APE, COMP, IMX ve LDO Pazarında Balina Etkinliği Arttı

Kripto istihbarat takipçisi Santiment’teki analistler, Perşembe günü çeşitli altcoinlerde 10 milyon dolar veya daha yüksek değere sahip büyük cüzdan işlemlerinde kayda değer bir artış gözlemlediler.

Yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum (ETH) gibi büyük piyasa değerine sahip varlıklarda oynaklık beklemekten sıkılırken, altcoinler değişken bir alternatif olarak ortaya çıktı.

GCM Yatırım Banner

Balina faaliyeti tipik olarak fiyatlardaki artışla ilişkilendirilir, ancak yatırımcıların kar elde etmesi muhtemelen altcoinler üzerindeki baskıyı artıracaktır. AAVE (AAVE), ApeCoin (APE), Compound (COMP), Immutable (IMX), LidoDAO (LDO) ve Measurable Data Token (MDT) etkinliği artan altcoinler olarak öne çıkıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Santiment Top Transactions Model, bu altcoinlerde önemli aktivite kaydetti. Oynaklık arayan tüccarlar, bazı balina hareketlerinin 2023’te görülen en büyük hareketler olmasına bağlı olarak bu altcoinleri kar elde etme fırsatları için izliyor.

Mourya, DeFi krizinin ortasında, AAVE ve COMP gibi tokenlardaki büyük balina aktivitesinin, yaklaşmakta olan bir düşüşün göstergesi olarak kabul edilebileceğini belirtiyor.

Altcoinlerdeki Balina Etkinliği Neden BTC’nin Sonraki Hamlesinin Anahtarı?

Balinaların devam eden düzeltmede muhtemelen bu altcoinleri daha düşük fiyatlarla topladığının söylenebileceğini, ancak kilit noktanın kripto para birimlerine yeni sermaye akışı aramak olduğunu söyleyen analist, piyasa katılımcılarından gelen talebin, yakın gelecekte Bitcoin ve altcoinlerin fiyat trendini belirlemesinin muhtemel olduğuna dikkat çekti.

Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov’un CRV için likiditeyi artırma çabalarının, sermayeyi DeFi tokenlarına ve DEX tokenlarına yönelttiğini, ancak altcoinlerdeki balina aktivitesinin, alternatif kripto para birimleri için oyunun kurallarını değiştirebileceğini sözlerine ekledi.

Piyasa katılımcılarının, şu anda fiyatı 30 bin dolar seviyesinin altındayken tahmin etmesi zor olan Bitcoin’in bir sonraki hamlesini yakından izlediklerini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.