Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist 50 Kat Kazanç için Seçtiği 10 Kripto Parayı Paylaştı!

Altcoin Buzz analistlerinden Stu L, kripto portföyünü 50 katına çıkarabileceğini düşündüğü 10 kripto para birimini paylaştı. Detaylar haberde;
Analist 50 Kat Kazanç için Seçtiği 10 Kripto Parayı Paylaştı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Altcoin Buzz’un sevilen analistlerinden Stu L, yönünün aşağı mı yoksa yukarı mı gideceğinin hala netleşmediği yatay seyreden kripto para piyasasının ortasında güncel sepetini paylaştı. Analistin hedefi ise mevcut kripto portföyünü 50 katına çıkarmak!

Stu L’ye göre sektördeki her yatırımcının arzu ettiği şey dünyanın en iyi kripto para portföyüne sahip olmak. Risk ve getiriyi dengeleyebilen ve acımasız ayı piyasasında dahi iyi performans sergileyen bir kimliğe sahip olabilmek.

Analist işte bu hedef doğrultusunda kripto portföyünün 50 katı olabilecek göz kamaştırıcı bir kripto para portföyü oluşturmak için oturup çalıştığını ve çeşitli kripto para birimlerinin içinde bulunduğu bir sepet hazırladığını dile getirdi.

Stu L’nin 50x kazanç elde etmek hedefiyle çıktığı yolda kendisine eşlik edecek kripto para birimleri şöyle sıralanıyor:

Bitcoin (BTC)

Analiste göre Bitcoin, portföylerin anlamlı bir parçası değilse burada bir yanlış yapılıyor demektir. Amiral kripto para biriminin mutlaka portföylerin bir parçası olması gerekiyor, hatta en büyük parçası. Kendisi için Bitcoin’in sepetteki payı en büyük dilime eşit: Yüzde 35.

GCM Yatırım Banner

Dolar maliyeti ortalaması (DCA) stratejilerinin bu seviyelerde satın alınmasına ve hodl stratejisinden vazgeçilmemesi gerektiğini dile getiriyor.

Ona göre Bitcoin’in değeri 500 bin dolara ulaştığında 18k ile 21k arasında satın almak arasındaki fark sadece küçük bir yuvarlama hatasından ibaret olacak.

Binance Coin (BNB)

BNB, portföyün tam yüzde 15’ini oluşturuyor. Bunun nedenini ise Binance’in devam eden başarısı üzerine bir bahis olarak ifade ediyor. Toplam arzı indirgemeye yarayan coin yakımlarına dikkat çeken isim, şu anda 165 milyon BNB token’ın 100 milyona düşürüleceğini belirtiyor ve “Bu onların belirtmiş olduğu hedef ve oraya ulaşacaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullanıyor.

Geçen çeyrek boyunca yaklaşık 2 milyon BNB’nin yakıldığını ve bu çeyrekte 2 milyonun üzerinde yakımın yolda olduğunu söyleyen analist, deflasyonist token’ları sevdiğinin altını çiziyor.

Polygon (MATIC)

Analistin sepetinde üçüncü en çok yer kaplayan kripto para birimi yüzde 12’lik oranıyla MATIC. Buradaki görüşleri şöyle:

“Polygon ile devam eden bir aşk ilişkim varmış gibi göründüğünü biliyorum. Ancak benim görüşüme göre, uygulama erişimiyle Ethereum’un en iyisine sahip oluyorsunuz. Bunun yanında tüm Layer 2’nin hız, düşük ücretler ve sıfır bilgi kanıtları (zero-knowledge proof) gibi iyi teknolojilerden en iyisini elde edersiniz.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Ayrıca MATIC’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden tam 4 kat uzakta olduğunu, bu kadar büyük bir projenin 10x veya 50x yapabilmesi fikrinin kulağa oldukça makul geldiğini belirtiyor.

Stabil Kripto Paralar

Portföyünün yüzde 62’lik kısmını tamamladığını ve şu an çok önemli bir noktada olduğunu belirten analist, şimdiye kadarki üç seçiminin uzun vade anlamında harika getiriler getirebilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

Süreç içinde karşısına çıkabilecek olası fırsatları kaçırmamak adına yüzde 10’luk kısmı stablecoin’ler için ayırmaya karar verdiğini söyleyen isim, bu şekilde tasarruf ve stake yapmaya, ayrıca faiz kazanmaya devam edebileceğini dile getiriyor.

The Graph (GRT)

Portföyün yüzde 8’lik kısmını ayırdığı The Graph’ın (GRT), blok zinciri verileri ve API’ler için dizin oluşturma ve sorgulama protokolleri uygulamaları oluşturmayı kolaylaştırdığını belirtiyor. Ona göre dApp’ler ve blok zinciri ekosistem geliştirme açısından The Graph bir numara.

Polkadot (DOT)

Portföyünün yüzde 6’sını son dönemin çıkıştaki ağlarından Polkadot’a (DOT) ayırdığını söyleyen analist, Layer-1 ağları arasında daha eski olan Cosmos’un yerine neden bu seçimi yaptığının nedenlerini de açıklıyor:

“ATOM’un ulaşmış olduğu yere gelmek için DOT’un önünde çok geniş bir alan var ve bu büyüme potansiyeli kaçırılmamalı. Ayrıca DOT, dolaşımdaki arzı kısıtlamak ve diğerinin yapmadığı bir şekilde uzun vadeli yatırımcılara sahip olmak adına kitle kredileri, parachain kiralamaları ve tahvil kullanıyor.”

Avalanche (AVAX)

Sepet dolmaya yakınken yüzde 5’lik kısım ise Avalanche (AVAX) için ayrılmış durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

AVAX’ı cazip kılan unsurlar ise subnet teknolojisi ve ekosistemdeki DeFi protokollerinin en iyiler arasında yer alması.

Gem Coinler

Büyük topluluklar tarafından henüz fark edilmemiş gelecek vadeden projeler olarak tanımlanan gem coinler ise sepetin son ve küçük kısmını oluşturuyor. (Örnek: Bir zamanlar Dogecoin)

Analist, portföyünün yalnızca yüzde 9’u kalmışken, küçük sermayeli risk aldığı bölgenin burası olduğunu söylüyor. Seçimlerinin, yarının BNB veya Polkadot’u olursa 100x hatta 500x yapma kapasitesine sahip olduğunun altını çiziyor. Bunları Kujira, Lukso ve Fuse olarak sıralıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.