Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anadolu Yatırım Atık Yönetimi Alanında Yeni Bir Şirket Kuracak

Avrupa Yatırım, bağlı ortaklığı Ege Karma Kauçuk ile 4 milyon sermayeli atık yönetimi ve geri dönüşüm şirketi kuracağını açıkladı.
Anadolu Yatırım Atık Yönetimi Alanında Yeni Bir Şirket Kuracak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa Yatırım Holding Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bağlı ortaklığı ile birlikte yeni bir şirket kurmaya karar verdiklerini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre; Ege Karma Kauçuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile birlikte başladıkları atık yönetimi ve geri dönüşüm alanındaki faaliyetlerini tüzel kişi şirket üzerinden yapmaya karar verdiler.

Gaziantep 2. Organize Sanayi bölgesinde 4 milyon lira sermayeli Naturel Geri Dönüşüm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi unvanlı bir şirket kurulacak. Şirketin sermayesinin %100’üne denk gelen 4 milyon lira ile ortak olunacağı, şirketin kuruluş işlemlerinin yürütülmesi için resmi makam ve mercilerden gerekli izinlerin alınmasına, oy birliğiyle karar verildiği açıklandı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Anadolu Yatırım hisseleri (AVHOL) TSİ 14:53 sularında %1,01 oranında düşüşle 5,86 liradan işlem görmeye başladı.
Anadolu Yatırım Hisseleri Yüzde 1,01 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü işlemlerde 5,95 liraya kadar yükseldikten sonra bir miktar geriledi ve 5,77 liraya kadar indi. Ardından bir miktar toparlanan hisseler günün kapanışını 5,92 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 5,91 liradan başladı.

Hisseler açılışın ardından bir süre dalgalı seyrettikten sonra 5,82 liraya kadar geriledi. Hisseler buradan yeni bir toparlanma göstererek 5,95 liraya ulaşırken, yeniden gerileyip 5,90 liranın altında seyretmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Avrupa Yatırım hisselerinde aşağı yönlü baskının devam etmesi durumunda 5,81 ve 5,75 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 5,94 ve 6,01 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %1,67 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %9,41 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %6,72 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.