Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anadolu Isuzu’dan Bedelsiz Kararı! Yüzde 200

Borsa İstanbul’da işlem gören ASUZU, yüzde 200 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacağını açıkladı. İşte detaylar;
Anadolu Isuzu’dan Bedelsiz Kararı! Yüzde 200
HABER GİRİŞ

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASUZU), 11 Eylül tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. Şirket, sermayesini yüzde 200 oranında artıracak.

ASUZU, “Sermaye artırımı ve esas sözleşme tadili hakkındaki” kararı ile tamamı ödenmiş mevcut 84 milyon TL olan esas sermayeyi, şirket içi kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 200 oranında yükselterek 252 milyon TL’ye çıkaracağını ifade etti.

Anadolu Isuzu’dan Bedelsiz Kararı! Yüzde 200Kaynak: KAP

Açıklamada artan 168 milyon TL sermayeyi temsil eden payların ortaklara bedelsiz olarak verileceği ve kaydileştirme esasları kapsamında izleneceği aktarıldı.

Konuyla ilgili olarak Sermaye Piyasası Kanunu ile tebliğleri ve diğer mevzuat hükümlerine uyarak gerekli izinlerin alınacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

ASUZU, haftanın ilk işlem gününde yüzde 3,4 düşerek kapanışını 234 TL’den yaptı. 5 Eylül’de 273,5 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan şirketin hisseleri devam eden günlerde satış dalgasıyla geriledi. Hissede haftalık yüzde 3,5 değer kaybı görülürken aylık yüzde 2 oranında artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın