Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Anadolu Isuzu Elektrik Otobüsleri için ABD’li Proterra ile İş Birliğini Duyurdu

Anadolu Isuzu Citi Volt isimli elektrikli otobüstlerini Proterra teknolojisiyle güçlendirme kararı alırken, hisseleri pozitif bölgede seyrediyor.
Anadolu Isuzu Elektrik Otobüsleri için ABD’li Proterra ile İş Birliğini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Anadolu Isuzu, 12 ve 18 metrelik sıfır emisyonlu yeni Citi Volt elektrikli otobüslerini, Proterra’nın ticari araç batarya teknolojisiyle güçlendirme kararı aldı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre; ticari araç elektrifikasyon teknolojisinde önde gelen yenilikçi firmalardan Amerika merkezli Proterra Inc. Citi Volt otobüstleri için iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Proterra’nın ticari araç batarya teknolojisi Citi Volt otobüstlerinde kullanılacak.

Proterra batarya sisteminin, tek bir şarjla 200 ila 450 kilometrelik sürüş olanağı sunduğu biliniyor. Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan konuyla ilgili olarak, “Midibüs ve kamyon projeleri de dahil olmak üzere birçok projeyi geliştirmeye devam edeceğiz. Vizyonumuz doğrultusunda Proterra gibi dünya standartlarında yenilikçi bir ortak ile çalışacağımız için son derece mutluyum,” ifadelerini kullandı.

Anadolu Isuzu, ticari araçlarıyla küresel bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Türkiye’de olduğu kadar dünya pazarlarında da iddia sahibi olan Anadolu Isuzu, çevre dostu otobüsleriyle yeni teknolojiler geliştirmeye odaklanıyor.

Bu gelişmeler yaşanırken Anadolu Isuzu hisseleri (ASUZU) TSİ 11:22 sularında %1,74 oranında yükselişle 21,04 liradan işlem görüyor.
Anadolu Isuzu Hisseleri Yüzde 1,74 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 12 Kasım gününde başlattığı yükseliş eğilimini sürdürürken, 16 Kasım’da 21,22 liraya kadar tırmandı. Bu seviye 5 Nisan’dan sonra kaydedilen en yüksek fiyat değeri oldu. Hisseler dünkü işlemlerde ise 20,14 ile 20,86 lira aralığında hareket etti.

GCM Yatırım Banner

Dünkü işlemleri 20,64 liradan tamamlayan hisseler, bugünkü işlemlere 20,70 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından önce 21 lirayı sonra da 21,10 lirayı kaydeden hisseler, güçlü pozitif ivmesini korumaya devam ediyor.

Anadolu Isuzu hisselerinde yükselişin devam etmesi durumunda 21,01 ve 21,18 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 20,65 ve 20,46 lirada bulunan destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %8,46 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %16,64 oranında değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %24,43 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın