Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amerikalı Kahve Zinciri Çalışanları Büyük Greve Hazırlanıyor

Bu aralar adı İsrail'e destek verdiği söylentilerine karışan Starbucks'ın, çalışanlarının büyük bir greve hazırlandığı duyuruldu. Detaylar haberde...
Amerikalı Kahve Zinciri Çalışanları Büyük Greve Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Orta Doğu’da İsrail ve Filistin savaşının başlamasıyla İsrail’e destek verdiği söylentileri ile gündemde yer alan Amerikalı kahve dükkanları zinciri Starbucks bu sefer grev ile gündeme geldi.  Starbucks çalışanlarının greve hazırlandığı duyuruldu.

Bloomberg’de yer alan habere göre Starbucks çalışanları 16 Kasım’da tarihinin en büyük grevine çıkmayı hazırlanıyor.

Şirket çalışanlar tarafından adil müzakere yapmayı reddetmekle suçlanıyor. Çalışanlar greve Starbucks’ın popüler bir promosyon etkinliği olan Kırmızı Bardak Günü’nde çıkacak.

Starbucks Workers United sendikası, buna benzer özel günlerde şirketin, personel ve zamanlama gibi konularda görüşme yapmadığını belirtti.

Şirket tarafından gönderilen e-postada müzakere etmeyen tarafın sendika olduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Starbucks sendikanın bu hafta ABD’deki mağazalarımızın küçük bir bölümünde bir günlük eylem yapacağını kamuoyuna duyurduğunun farkında olduklarını belirtti.

Grevdeki işçiler 16 Kasım’da sendikasız kafeleri ziyaret ederek diğer baristalarla çabalarına katılmaları konusunda görüşmeyi planlıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın