Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amazon Türkiye’deki İlk Lojistik Merkezini Resmen Açıyor

Amazon milyonlarca dolar yatırımla hayata geçirdiği Türkiye'deki ilk lojistik merkezi için yarın resmi açılış töreni gerçekleştirecek. Detaylar haberde;
Amazon Türkiye’deki İlk Lojistik Merkezini Resmen Açıyor
HABER GİRİŞ

Washington merkezli e-ticaret sitesi Amazon’un Tuzla’daki Eylül 2022’de faaliyete başlayan lojistik merkezinin resmi açılışının yarın yapılacağı açıklandı. Açılış törenine, siyaset ve bürokrasiden üst düzey isimlerin yanı sıra şirketin global yöneticilerinin de katılacağı bildirildi.

Törene katılacak isimler Amazon Avrupa ve Kuzey Amerika Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Stefano Perego, Amazon Türkiye Operasyonlar Genel Müdürü Hakan Karadoğan ve Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott olarak sıralandı.

Amazon’un Türkiye’deki ilk lojistik merkezinin Eylül 2022’den bu yana yüzlerce yeni istihdam fırsatı yarattığına işaret etti. Türkiye’deki Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) işlerini büyütmelerine ve artan müşteri talebinin karşılanmasına önemli katkılar sağladığı kaydedildi.

Amazon 2040’a Kadar Sıfır Karbon Taahhüt Ediyor

Türkiye’deki lojistik merkezinde sürdürülebilirliği de ön planda tutan Amazon’un 2040 yılına kadar sıfır karbon emisyon taahhüdünün bir parçası olarak binaların ısıtma ve sıcak su ihtiyacını yüzde 100 elektrik enerjisiyle karşılama politikasına devam edeceği kaydedildi.

Bu kapsamda doğal gaz gibi doğaya zarar veren fosil yakıt kullanımının önüne geçilmesinin hedeflendiği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Amazon binalarındaki tüm ısıtma, havalandırma ve soğutma sistemlerinin bina yönetim sistemleri tarafından kolaylıkla kontrol edildiği bildirildi. Böylece enerji israfının önlendiği ve çalışanlar için sağlıklı bir çalışma ortamı yaratıldığı ileri sürüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.