Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Amazon Ortaklığı Affirm Hisselerini %44 Yükseltti

Teknoloji devi Amazon'la ortaklık açıklayan Affirm, hisselerindeki güçlü yükselişle öne çıkıyor.
Amazon Ortaklığı Affirm Hisselerini %44 Yükseltti
Son Güncelleme: 
Yorum

San Francisco merkezli finansal teknoloji şirketi Affirm, hisselerindeki sert yükselişle gündeme geldi.

Açılış öncesinde yüzde 40’ın üzerinde artış kaydeden Affirm (AFRM) hisse senetleri, kazançlarını açılış sonrasına genişletti. Cuma günü yüzde 3’e yakın ekside 67,90 dolarda kapanan AFRM hisseleri, bugünkü seans açılışını 96,27 dolarla yaptı.

TSİ 16.40’da yüzde 44’ün üzerinde kazançla işlem gören hisseler, 5 günde yüzde 43 değerlendi.
Affirm Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Yükseliş, şirketin Amazon ile yaptığı ortaklık açıklamasıyla yönlendirildi. Yapılan açıklamada Affirm, söz konusu işbirliğiyle Amazon müşterilerinin 50 dolar veya daha fazla satın alma için zaman içinde ödeme yapmalarının sağlanacağını bildirdi.

Affirm’in şimdi satın al, sonra öde ödeme seçeneğinin Cuma gününden itibaren ABD’deki bazı Amazon müşterilerine sunulacağı, önümüzdeki aylarda daha geniş kullanıma başlanacağı söylendi.

Ortaklıkla Amazon müşterileri 50 dolar ve üzeri satın alma işlemlerini daha küçük, aylık taksitlere ayırmasını sağlayacak.

Affirm üst düzey yöneticilerinden Eric Morse ortaklığa ilişkin; “Amazon ile ortaklık kurarak, Affirm’in bugün sağladığı şeffaflığı, öngörülebilirliği ve satın alınabilirliği ABD’de Amazon.com’dan alışveriş yapan milyonlarca insana getiriyoruz” ifadeleriyle açıklamada bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu