Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amazon Hisseleri Kapanış Sonrası Yükselişle Yeni Rekora İlerliyor

İlk çeyrekte beklenti üzeri kâr ve gelir açıklayan e-ticaret devinin hisseleri, kapanış sonrasında yeni rekorlar test etti.
Amazon Hisseleri Kapanış Sonrası Yükselişle Yeni Rekora İlerliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amazon hisseleri, şirketin ilk çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından yükselişe geçti. Kapanış sonrası işlemlerde hisseler yeni bir rekor seviyeye çıktı. Hafif artıda yüzde 0,37 artıda 3.471,31 dolardan kapanan Amazon hisseleri, kapanış sonrasında yeni rekor seviyeler test etti.

Bu durum AMZN kodlu hisselerin, haftanın son günü yeni zirveler test edebileceğini düşündürdü. Bu arada JPMorgan, Mart sonunda teknoloji devi Amazon için gelecek 12 ay içinde yüzde 45’lik ralli tahmin etmişti.

Kazanç raporunun detaylarına bakıldığında Amazon’un 108,52 milyar dolarlık gelirle hisse başına 15.79 dolarlık rekor kâr açıkladığı görülüyor.
Amazon Hisse Rekor İlerliyor
Kaynak: Marketwatch

Geliri yüzde 44 artan Amazon’un bulut bilişim bölümü de gelirinin yıldan yıla yüzde 32 arttığını gördü. 15,7 dolarlık hisse başına kâr da 9,54 dolarlık beklentileri kolaylıkla aştı. Gelir cephesinde de tahminleri aşan Jeff Bezos’un e-ticaret devi, mevcut çeyrek için 110 milyar ila 116 milyar dolar arasındaki gelirle 4,5 milyar ila 8 milyar dolar arasında işletme geliri öngördü.

Amazon kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos kazanç raporunda şu ifadelerle dikkat çekti:

“Çocuklarımızdan ikisi şu anda 10 ve 15 yaşında ve yıllarca yetiştirildikten sonra, hızla büyüyorlar ve kendi başlarına geliyorlar.”

GCM Yatırım Banner

Prime Video’nun geçen yıl 10 yaşına girdiğinde streaming saatlerinin yıllık %70’in üzerinde arttığını ekledi. Amazon Studios’un da 12 Akademi Ödülü adaylığı ve iki galibiyet aldığını bildirdi. Sadece 15 yıl içinde AWS büyümesinin yıldan yıla %32 artışla hızlandığını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.