Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alves Kablo’nun Dahil Olacağı Borsa Endeksleri Belli Oldu

Geçtiğimiz hafta talep toplama işlemi yapılan ve yarın borsada işlem görmeye başlayacak olan Alves Kablo paylarının yer alacağı endeksler belirlendi.
Alves Kablo’nun Dahil Olacağı Borsa Endeksleri Belli Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzında talep toplama işlemi geride kaldı. Şirketin 40.000.000 adet payı 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde 19,45 TL’den halka arz edildi. Halka arza yurt içi bireysel yatırımcılardan yaklaşık 2,2 kat, yurt içi kurumsal yatırımcılardan 17,5 kata yakın talep gelirken, toplamda 5,3 kat filtrelenmemiş talep geldi. Paylar ise 2.870.616 yatırımcı yatırımcıya dağıtıldı.

Şirket payları ALVES koduyla 29.02.2024 tarihin den itibaren Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bugün yapılan açıklamada ise şirket paylarının yer alacağı borsa endeksleri duyuruldu.

Alves Kablo Sanayi Endeks Değişikliği
Kaynak: KAP

Buna göre şirket payları 29 Şubat’tan itibaren BIST Tüm (XUTUM), BIST Tüm-100 (XTUMY), BIST Ana (XBANA), BIST Halka Arz (XHARZ), BIST Sınai (XUSIN), BIST Metal Eşya Makine (XMESY), BIST Katılım Tüm (XKTUM) ve BIST Ankara (XSANK) endeksleri kapsamına dahil edilecek.

KAP üzerinden yapılan açıklamada “Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 160.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 25 olarak dikkate alınacaktır.” bilgisine yer verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.