Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altun’dan Yunanistan’a Sert Tepki: Ciddiyete Davet Ediyoruz!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan'ı hedef alarak sert eleştirilerde bulundu. Frontex ile Yunanistan’ın suç ortaklığı yaptığını savundu. İşte detaylar;
Altun’dan Yunanistan’a Sert Tepki: Ciddiyete Davet Ediyoruz!
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, resmi Twitter hesabından Yunanistan’a yönelik dikkat çekici yorumlarda bulundu. Yunanistan’ın Göç ve Sığınmadan Sorumlu Bakanı Notis Mitarachi’nin paylaşımlarını sert bir dille yalanladı.

“Yunan yalan haber makinası yine devrede…” diyen Altun, Yunanistan’ın Türkiye’yi kendisi ile karıştırdığını söyleyerek şöyle konuştu:

“Türkiye’yi kendileriyle karıştıran Yunanistan’ın Göç ve Sığınmadan Sorumlu Bakanı, paylaştığı yalan yanlış içeriklerle ülkemizi zan altında bırakmaya çalışmış.”

Yunanistan’ın Mazlumların Haysiyetine Saygısı Yok

Yunanistan’ın boş yere ve ciddiyetten uzak çabaları olduğunun altını çizen Altun, mültecilerin kişisel eşyalarının gasp ve sınır dışı edildiğini, fotoğraflarının yayımlandığını paylaştı.

Yunanistan’ın mültecilere takındıkları tavırları işaret eden Altun, “Bu mazlumların haysiyetine bile saygısı olmadığını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.” diyerek vurguda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Avrupa Birliği Üye Ülkelerinin Dış Sınırlarının Yönetimi için Operasyonel İşbirliği Ajansı olan Frontex ile Yunanistan’ın suç ortaklığı yaptığını savundu.

Yunanistan Mültecilere Karşı İnsanlık Dışı Tavır Takınıyor

Başkan Altun yaptığı açıklamada Yunanistan’a yönelik, “Ege’de boğulmasına neden olduğu bebeklerin, Meriç’te soyup kemerle dövdüğü, donarak ölmesine neden olduğu insanların hesabını vermelidir.” dedi.

Yunanistan’ı mültecilere karşı insanlık dışı tavır takındığını belirterek, takıntıkları tavırdan bir an önce vazgeçmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’ye yönelik temelsiz, asılsız suçlamalarda bulunulduğunu bildiren Altun, Yunanistan’ı bu duruma son vermeye ve devlet ciddiyetine davet ettiklerini vurguladı.

Yunanistan Göç ve Sığınma Bakanı Notis Mitarachi’nin Paylaşımı

Notis Mitarachi dün sosyal medya hesabından, “Bugün sınırda kurtardığımız 92 göçmene Türkiye’nin tavrı medeniyet adına bir utançtır.” diyerek bir görsel paylaştı.

Altun’un eleştirilerine hedef olan paylaşımda Bakan Mitarachi, Ankara’nın olayı araştırması ve Avrupa Birliği (AB) ile olan sınırlarını koruması için çağrıda bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.