Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altun’dan Mesaj: Kıbrıs Türkü’nün Davasını Savunmayı Sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kıbrıs Türkü'nün haklı tezlerini dünyaya anlatmaya devam edeceklerini ifade etti. Detaylar haberde;
Altun’dan Mesaj: Kıbrıs Türkü’nün Davasını Savunmayı Sürdüreceğiz
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, geçmiş dönemde Kıbrıs Türkü’ne yapılan zulmü unutmadıklarını ve unutturmamak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Kıbrıs Türkü’nün haklı tezlerini dünyaya anlatmaya devam edeceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının destekleriyle düzenlenen Kıbrıs Gerçekleri sergisini ziyaret eden Altun, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da bulunduğu programda açıklamalarda bulundu.

Serginin, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümünde yapılmasının anlamına dikkat çeken isim, Kıbrıs gerçeklerini ulusal ve uluslararası kamuoyuna anlatmak için buna benzer pek çok etkinliği 2024 yılı içinde hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

“Kıbrıs gerçekleri denildiğinde bir, yaşanan mezalim var. İki, bu yaşanan mezalim karşısında Kıbrıs Türkü’nün şanlı, mağrur direnişi var.” diyen Altun, sergide tarihsel arka planın yanı sıra ulusal ve uluslararası medyada Kıbrıs gerçeklerinin nasıl yansıdığının, Kıbrıs Türkü’ne yapılan zulmün ulusal ve uluslararası medyada nasıl belgelendiğinin görülebileceğine dikkat çekti.

Batılı statükonun dünyanın önüne koyduğu, birtakım yönlendirilmiş anlatılarla tariflenmiş Kıbrıs’ı değil, gerçek Türklüğün merkezinde olduğu Kıbrıs’ı anlattıklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Aliya İzetbegoviç’in “Ne yaparsanız yapın soykırımı unutmayın. Unutulan soykırım tekrarlanır.” sözünü hatırlatırken bu anlamda Kıbrıs Türkü’ne yönelik etnik temizlik ve dışlanma çabalarını unutmadıklarının, unutturmamak için de ellerinden geleni yaptıklarının altını çizdi.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümünde KKTC’nin, Kıbrıs Türkü’nün haklı tezlerini dünyaya anlatmaya devam edeceklerine vurgu yaptı.

“Uluslararası Alanda Kıbrıs Türkü’nün Davasını Savunuyoruz”

Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, iki devletli çözüm perspektifini bütün uluslararası platformlarda, Birleşmiş Milletler (BM) başta olmak üzere çok güçlü şekilde ortaya koyduğundan ve Kıbrıs davasına destek vermekte olduğundan da bahsetti.

Türk Devletleri Teşkilatı’nda KKTC’nin gözlemci üye olması noktasında Erdoğan’ın gösterdiği gayretin Türkiye’nin Kıbrıs Türkü’ne verdiği desteğin bir tescili olduğunu sözlerine ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.