Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altun CİMER’e Eklenen Deprem Acil Butonunu Anlattı

Altun, depremzedelerin kurumlara daha kolay erişim sağlaması ve ihtiyaçlarını duyurması için yeni bir uygulama geliştirildiğini paylaşarak açıklamalarda bulundu.
Altun CİMER’e Eklenen Deprem Acil Butonunu Anlattı
HABER GİRİŞ

Depremin ardından geçen yaklaşık iki ayda afet bölgesinde yeni artçı sarsıntılar sürerken, depremzedelerin ihtiyaçları da giderilmeye çalışılıyor. Depremin yarattığı kaotik ortam yavaş yavaş yatışmaya başladıkça vatandaşların kamu kurumlarına ulaşımının kolaylaştırılması için yeni uygulamalar hayata geçiriliyor.

Deprem sonrası hayata geçirilen yeni uygulamalardan biri de deprem butonu olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) eklenen uyarı sistemi oldu.

Deprem acil butonunu kamuoyunun bilgisine sunan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Başkanlığımız çatısı altında hizmet sunan CİMER’e deprem acil butonu ekleyerek, bu felaketten etkilenen vatandaşlarımızın taleplerini devlete çok daha hızlı iletebilmesini temin etmek üzere bir kanal daha açtık” diye konuştu.

Doğal Afetlerde Uluslararası İş Birliği ve Dayanışma Paneli’nde konuşan Altun, yeni geliştirilen buton ve çağrı merkezi vasıtasıyla şimdiye kadar yaklaşık 1 milyon 700 bin başvuru alındığını kaydetti.

İletişim Başkanı, “Tüm başvurular, depremin ilk anından itibaren 7/24 büyük bir titizlikle incelendi, devletimiz tüm kurumlarıyla koordinasyon içinde hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturuldu” diye ekledi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye Deprem Felaketiyle Kenetlendi

Altun, toplamda 11 il ve 62 ilçede ağır hasar yaratan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yansımalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Afet olayları için olağanüstü müdahaleye gerek olduğunu söyleyerek, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Türk Kızılay başta olmak üzere devletin tüm kurum ve imkanlarıyla aksiyona geçtiğini ifade etti.

Türkiye’nin dünyanın her yerinde yardıma koşan ülke özelliğine sahip olmasının uluslararası arenanın Türkiye için seferber olmasında okunduğuna işaret ederek şöyle konuştu:”

“Felaketin ilk anlarından bu yana canla başla mücadele veren, başta arama kurtarma görevlileri olmak üzere, resmi ya da gönüllü olarak faaliyet gösteren herkese minnettarlığımı ifade etmek istiyorum.” Aynı şekilde, bu afet karşısında ülkemize dayanışma ve destek gösteren tüm dost ülkelere teşekkür ediyorum.” (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın