Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altınyağ Madencilik’ten Taşınmaz Alımı Açıklaması Geldi

Bugünün Yönetim Kurulu toplantısından çıkan kararları paylaşan Altınyağ Madencilik, varlık alımına ilişkin bildirimde bulundu. Detaylı bilgi haberde;
Altınyağ Madencilik’ten Taşınmaz Alımı Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün yaptığı Yönetim Kurulu toplantısından çıkan sonuçları kamuoyuyla paylaştı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, taşınmaz alımı hakkında bildirimde bulundu.

Açıklamada, Altınyağ Madencilik’in Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bulunan maden sahası bölgesindeki çayır niteliğindeki taşınmazın 129,03 m2’lik kısmını aldığı bildirildi.

Taşınmaz alımının 32 bin 500 TL peşin bedelle yapıldığı ve satın alma işleminin Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) tebliğine göre önemli nitelikte işlem olmadığı kararına varıldığı şu sözlerle paylaşıldı:

“Şirketimizin toplam 32.500 TL bedelle satın almış olduğu taşınmazın SPK’nın (II-23.3) Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu satın alma işleminin önemli nitelikte işlem olmadığına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Altınyağ Madencilik Hisse 16-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada ALMAD koduyla işlem gören şirket hisseleri yılbaşından bu yana yüzde 70’in üzerinde artıda kayda geçse de yakın dönemde negatif bölgede yer aldı. Hisseler aylık yüzde 13, haftalık ise yüzde 2 oranında gerileme gösterdi. Gün içerisinde volatil hareketler sergilemeyen ALMAD, günü zayıf bir düşüşle 9,15 liradan kapattı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın