Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altınyağ Madencilik’ten Tarihi Hamle

Altınyağ Madencilik, bünyesinde güneş enerji santrali bulunduran 3 şirketin hisselerinin alımına yönelik ön protokol imzaladığını açıkladı. Detaylar haberde;
Altınyağ Madencilik’ten Tarihi Hamle
HABER GİRİŞ

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiriyle bünyesinde güneş enerji santrali (GES) bulunduran 3 şirketin hisselerinin alımına yönelik ön protokol imzaladığını duyurdu.

Şirketin, Başarıarge Enerji Teknolojileri Elektrik Elektronik Yazılım Makine Sanayi Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi arasında paylarının tamamı satıcıya ait olan payları satın aldığını açıkladı.

Söz konusu payların Ören Enerji Üretim Anonim Şirketi, Gardenya Enerji Üretim Anonim Şirketi ve Narlıdere Enerji Üretim Anonim Şirketi’ne ait olduğu belirtildi. Bu payların da yüzde 100’ünün şirket tarafından satın alınmasına yönelik bağlayıcı olmayan ön protokolün imzalandığı kaydedildi.

KAP açıklamasında, payları alınması planlanan 3 şirket bünyesinde toplam 2,587 MW enerji üretim kapasitesine sahip GES bulunduğunun bilgisi verildi.

Altınyağ Madencilik tarafından durum tespiti incelemesinin yürütüleceğine işaret edilerek, bu süreçte payları alınacak olan şirketlere yönelik incelemeler yapılacağı paylaşıldı. Satın alma sürecinin ise 8 hafta sürmesinin planlandığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Konu hakkındaki gelişmelerle ilgili bilgilendirme yapılacağına da vurguda bulunuldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın