Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altınyağ Madencilik Tekirdağ’da 1,8 Milyon Liralık Arsa Aldı

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamaya göre Altınyağ Madencilik Tekirdağ’da taşınmaz alımı yaptı.
Altınyağ Madencilik Tekirdağ’da 1,8 Milyon Liralık Arsa Aldı
HABER GİRİŞ

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 28.08.2023 tarihinde aldığı kararı duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre Tekirdağ İli, Malkara İlçesindeki maden sahası bölgesinde bulunan Pirinççeşme Mahallesi, Arnavutçeşme Mevki, 109 Ada, 3 nolu Parselde kayıtlı 6.655,57 metrekare tarla niteliğindeki taşınmazın tamamının satın alınmasına karar verildi.

1.797.003,90 TL peşin bedelle alınacak olan taşınmazın Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu satın alma işleminin önemli nitelikte işlem olmadığına oy birliğiyle karar verildiği bildirildi.

İşlem bedelinin ortaklığın yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacak şirket değerine olan oranı yüzde 0,12 olarak belirtildi.

Alım bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranı yüzde 0,65, alım bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı yüzde 0,32 olarak açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.