Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Altınyağ Madencilik Tekirdağ’da 1,8 Milyon Liralık Arsa Aldı

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamaya göre Altınyağ Madencilik Tekirdağ’da taşınmaz alımı yaptı.
Altınyağ Madencilik Tekirdağ’da 1,8 Milyon Liralık Arsa Aldı
Yorum

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 28.08.2023 tarihinde aldığı kararı duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre Tekirdağ İli, Malkara İlçesindeki maden sahası bölgesinde bulunan Pirinççeşme Mahallesi, Arnavutçeşme Mevki, 109 Ada, 3 nolu Parselde kayıtlı 6.655,57 metrekare tarla niteliğindeki taşınmazın tamamının satın alınmasına karar verildi.

1.797.003,90 TL peşin bedelle alınacak olan taşınmazın Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu satın alma işleminin önemli nitelikte işlem olmadığına oy birliğiyle karar verildiği bildirildi.

İşlem bedelinin ortaklığın yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacak şirket değerine olan oranı yüzde 0,12 olarak belirtildi.

Alım bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranı yüzde 0,65, alım bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı yüzde 0,32 olarak açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu