Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altınay Savunma Hisselerini 2 İsim Tavana Çıkardı

Tavan bozduktan sonra yüklü alımlara sahne olan Altınay Savunma hisseleri tekrar tavana çıktı. ALTNY’ın tavana dönüş hikayesinde 2 aracı kurumun alımları dikkat çekti.
Altınay Savunma Hisselerini 2 İsim Tavana Çıkardı
HABER GİRİŞ

BIST 100 endeksi, son günlerde yoğunlaşan kâr realizasyonu dalgasıyla destek ve direnç noktalarını güncellerken halka arz hisselerinde volatil hareketler nefes kesti. Mayıs ayının son haftasında dikkat çeken isim ise tavan serisiyle adından söz ettiren Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. (ALTNY) oldu.

32 TL fiyattan halka arz edildikten sonra 16 Mayıs 2024 tarihinde işlemlere başlayan ALTNY kodlu hisseler bu haftanın ortasında yükseliş hareketine ara verdi.

Tavan serisini 9 güne çıkardıktan sonra 29 Mayıs Çarşamba günü açılışta düşüşe geçen ve yoğun hacimli işlemlere sahne olan ALTNY tabana oturmamayı başardı.

Son halka arzların başaramadığı hareketi ise başaran ALTNY tavan bozduktan bir gün sonra kayıplarını silerek tavana çıktı.

Haftayı tavandan kapatarak 87,90 liraya ulaşan hisseleri toplayan taraflar yüklü alımlarıyla Vakıf Yatırım ve Bank of America (BofA) oldu.

GCM Yatırım Banner

BofA 31 Mayıs Cuma gününde kapanan haftada Altınay Savunma hisselerinde 2.463.152 lot net alım gerçekleştirdi. 81 TL seviyesinden yapılan alımların toplam net TL karşılığı 199.989.715 TL olarak kayda geçti.

Vakıf Yatırım ise Altınay Savunma hisselerinde 2.579.475 lot net alım ile haftayı kapatırken, alım maliyeti hisse başına 70,977 TL olarak ve haftalık alımların toplam net TL karşılığı 183.084.500 TL düzeyinde kaydedildi.

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.