Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altınay Savunma Halka Arz Olmak için Kolları Sıvadı

Borsa İstanbul’da işlem görmek için hazırlıklara başlayan Altınay Savunma, taslak izahnamesini SPK’ya sundu. Şirketin faaliyet alanı ne? İşte detaylar;
Altınay Savunma Halka Arz Olmak için Kolları Sıvadı
HABER GİRİŞ

Altınay Teknoloji Grubu bünyesinde kurulan Altınay Savunma Teknolojileri, taslak izahnamesini Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) sunarak halka arz için adımları başlattı.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş’nin liderlik edeceği halka arz sürecinde toplamda 58.813.530 adet payın satışı planlanıyor. Halka arzda satılacak payların 35.294.118 adedi sermaye artırımı yoluyla, 23.529.412 adedi ise ortak satışı yöntemiyle satışa sunulacak.

Altınay Savunma’nın halka arz sonrası halka açıklık oranı yüzde 25 seviyesinde olacak. Süreçle ilgili detayların onaylı izahnamede yer alacağı bilinse de bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yönteminin uygulanması planlanıyor.

Şirket, halka arz gelirinin yüzde 50’sini yeni tesis ve üretim teknolojileri yatırımları, kalan kısmını ise pazarlama, borç ödemes, araştırma-geliştirme, şirket satın alma ve işletme sermayesinin finansmanında kullanılmasını hedefliyor.

Altınay Savunma Hakkında Bilgiler

2014 yılında kurulan Altınay Savunma hareket kontrol sistemleri, insansız sistemler, görünmezlik sistemleri, silah sistemleri, mühimmat imha ve üretim sistemleri alanlarında kamu, özel sektör ve yurt dışında çeşitli paydaşlarına ürün ve çözümler sunarak çeşitli projelerin yükleniciliğini yapıyor.

GCM Yatırım Banner

Başta Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olmak üzere Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu teknolojileri hayata geçirirken küresel oyuncu olma hedefiyle ilerliyor.

Şirketin 10 bin metrekare toplam alanı ve çoğunluğunu uzman mühendislerin oluşturduğu 120’den fazla çalışanı bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.