Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altın Yatırımcısının İçini Rahatlatacak Açıklama Geldi

Ahlatcı Yatırım Araştırma Müdürü Barış Ürkün, bugün gram altında yaşanan düşüş ile ilgili değerlendirmede bulunarak, yatırımcıların içini rahatlattı. Detaylar haberde...
Altın Yatırımcısının İçini Rahatlatacak Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Bir süredir yükseliş seyrinde olan altında bugün yaşanan düşüşler yatırımcıyı endişelendirdi. Gram altında 2000-2500 seviyeleri konuşulurken, bugün 1.873 TL’ye kadar geriledi. Sonrasında yükselişe geçen altın, 1.887 TL’yi gördü. Bu haraketlilik hakkında değerlendirmede bulunan Ahlatcı Yatırım Araştırma Müdürü Barış Ürkün, ara ara geri çekilmelerin olacağını sonrasında yükselişin süreceğini söyledi.

Haber 7’ye konuşan Ürkün, 2024 yılında altın fiyatlarında yeni rekorlar yaşanabileceğini, altının yatırımcı açısında cazibesini artıracağını aktardı.

Gram altında 2 bin TL ve üzerinin yeni yılda kaçınılmaz olduğunu söyledi. Ons altının 1.985 – 2.000 dolar aralığından aşağıya inmesini beklemediğini bildirdi.

Yabancı yatırımcı hakkında konuşan Ürkün, gelecek dönemde borsada sayının artacağını söyledi. 24 Kasım haftasında 311 milyon dolarlık net yabancı girişi olduğunu aktardı.

Ürkün, yabancı yatırımcı sayısında yaşanacak artışla yerli yatırımcının yönünü borsaya çevireceğini not etti.

GCM Yatırım Banner

Borsada yukarı yönlü bir ive yaşanacağını öngörerek, 8 bin 150 puan direncinin aşılabileceğini söyledi. Sonrasında borsada 9-10 bin puan seviyelerinin yeniden konuşulacağını ifade etti.

Yakın bir zamanda değerlendirmede bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı, gram altında 2.500 TL yolculuğunun başlayabileceğine işaret etmişti.

Gram altın yazım sırasında 1.887 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın