Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Altın için Gelecek Tahmini: 2027’ye Kadar Rekor Kırılacak!

Altın fiyatlarının geleceği için yeni bir tahmin yapıldı. Uzmanlar değerli metal için yeni rekor bekliyor. Detaylar haberde...
Altın için Gelecek Tahmini: 2027’ye Kadar Rekor Kırılacak!
Yorum

Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ışığında en çok takip edilen yatırım araçlarından biri olan altın için yeni bir tahmin yapıldı. Yatırımcılar güvenli liman üzerinde ne zaman bir ralli yaşanacağını merak ediyor. Bu meraka yönelik yeni bir tahmin yapıldı.

Dünyanın en iyi değerli metal uzmanlarından birine göre yatırımcıların biraz daha sabretmesi gerekiyor. Emtia danışmanlık şirketi CPM Group’un kurucusu ve yönetici ortağı Jeff Christian, gelecek beş yıl içinde altında rekor fiyatlar görmeyi beklediklerini söyledi. Christian, külçe fiyatlarının geçen yıl ve bu yıl şimdiye kadar ortalama bazda rekor seviyelerde kaldığına dikkat çekti.

Ons altın en son Ağustos 2020’de 2.067 dolar ile rekor kırmış ve buradan 1600 dolara kadar düşüş kaydetti. Bu seviyeden toparlanan ons altın an itibarıyla 1750 dolardan işlem görüyor. Şu anda piyasa, hükümetin 2020’de COVID-19 pandemisine verdiği tepkinin ardından önemli bir toparlanmanın ardından konsolide oluyor veya yatay hareket ediyor.

Ons altın günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Christian, yatırımcıların çeşitli şeylerden endişe duyduğunu söylüyor Bu endişenin birkaç ay öncesine göre daha az olduğunu belirtiyor. ABD’de enflasyonun düşmeye devam etmesini bekleyen Christian, bu seviyenin yüzde 4-5 aralığında olacağını öne sürdü.

CPM, 2023 için tam bir durgunluk görmüyor ve jeopolitik gerilimlerin eskisinden daha düşük olduğuna dikkat çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%