Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alternatif Bank Engelsiz İstihdam için Harekete Geçti

‘Engelsiz Bankacılık’ hareketine katılan Alternatif Bank, herkes için eşitlik ilkesi gereği engelli istihdamı oluşturdu. Detaylar haberde…
Alternatif Bank Engelsiz İstihdam için Harekete Geçti
Yorum

Bugün iktidarın engelli öğretmenler için duyurduğu atama müjdesinin ardından bir duyuru da Alternatif Bank’tan geldi. ‘Engelsiz Bankacılık’ başlığı altında çalışmalar yürüten bankanın, engelli bireyler özelinde istihdam alanı açtığı ilan edildi.

Bankadan yapılan açıklamada, Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) hayata geçirdiği Bankacılık Mesleki Eğitim Programı’ndan sertifika alanların Alternatif Bank’ta işe başlayabileceği aktarıldı.

25 Şubat-9 Mart tarihleri arasında gerçekleşen programa katılanların, sektörel bilgi ve beceri kazandığı belirtildi.

Açıklamada görüşleri paylaşılan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, herkes için eşitlik ilkesini benimsediklerini ve bu süreçte öncelikli konular arasında yer alan maddelerden birinin de engelli istihdamını yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti.

Mevzuattaki kotanın üzerinde bir engelli istihdamının oluşturulduğunu söyleyerek, bankanın insan kaynakları birimiyle yaptığı görüşmenin ardından başarılı sayılanların ihtiyaç duyulan birimlerde çalışmaya başladığını aktardı.

Gür, “İnsan odaklı kurum kültürümüzle engelli bireylerin bankacılık sektöründe istihdamını artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bankacılık Mesleki Eğitim Programı’nın ardından bu sayının daha çok artmasını bekliyoruz. Sektörümüzde bir zihniyet dönüşümüne öncü olabilme vizyonuyla yeni adımlar atmaya devam edeceğiz” diye ekledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu