Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alternatif Bank Engelsiz İstihdam için Harekete Geçti

‘Engelsiz Bankacılık’ hareketine katılan Alternatif Bank, herkes için eşitlik ilkesi gereği engelli istihdamı oluşturdu. Detaylar haberde…
Alternatif Bank Engelsiz İstihdam için Harekete Geçti
YAYINLANMA ZAMANI

Bugün iktidarın engelli öğretmenler için duyurduğu atama müjdesinin ardından bir duyuru da Alternatif Bank’tan geldi. ‘Engelsiz Bankacılık’ başlığı altında çalışmalar yürüten bankanın, engelli bireyler özelinde istihdam alanı açtığı ilan edildi.

Bankadan yapılan açıklamada, Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) hayata geçirdiği Bankacılık Mesleki Eğitim Programı’ndan sertifika alanların Alternatif Bank’ta işe başlayabileceği aktarıldı.

25 Şubat-9 Mart tarihleri arasında gerçekleşen programa katılanların, sektörel bilgi ve beceri kazandığı belirtildi.

Açıklamada görüşleri paylaşılan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, herkes için eşitlik ilkesini benimsediklerini ve bu süreçte öncelikli konular arasında yer alan maddelerden birinin de engelli istihdamını yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti.

Mevzuattaki kotanın üzerinde bir engelli istihdamının oluşturulduğunu söyleyerek, bankanın insan kaynakları birimiyle yaptığı görüşmenin ardından başarılı sayılanların ihtiyaç duyulan birimlerde çalışmaya başladığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Gür, “İnsan odaklı kurum kültürümüzle engelli bireylerin bankacılık sektöründe istihdamını artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bankacılık Mesleki Eğitim Programı’nın ardından bu sayının daha çok artmasını bekliyoruz. Sektörümüzde bir zihniyet dönüşümüne öncü olabilme vizyonuyla yeni adımlar atmaya devam edeceğiz” diye ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın