Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Altcoin için Rekor Patlama Beklentisi: O Tarihler Yaklaşıyor!

Kripto pazarında son dönemde Bitcoin önderliğinde çoğu altcoinde yükselişler yaşanıyor. Beklenen patlamayı yapamayan bu altcoin için ise beklentiler yine de büyük!
Altcoin için Rekor Patlama Beklentisi: O Tarihler Yaklaşıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası, öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yeni ATH denemelerine başladığı ve bazı altcoinlerin sert yükselişler gösterdiği bir dönemden geçiyor. Çoğu altcoine nazaran sakin bir görüntü çizen XRP ise bu hafta 2024’ün en yüksek seviyesine yaklaşan bir yükseliş atağı gösterdi ancak devamını getiremedi.

Mevcut görünüme rağmen önde gelen kripto analistleri, XRP fiyatının yakın zaman içinde sert yükselmesini sağlayabilecek eğilimlerden bahsetmeye devam ediyor.

XRP Yükseliş Yörüngesine Hazırlanıyor

Özellikle sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı analizleriyle tanınan kripto para uzmanı ve tüccarı Crypto Egrag, XRP’nin fiyat hareketine ilişkin son görüşlerini yine X hesabından takipçileriyle paylaştı.

Egrag’ın analizi, kripto piyasasında birkaç gün önce yaşanan genel düzeltmenin ışığında geldi. Analistin son tahminleri, XRP’nin önümüzdeki aylarda veya boğa döngüsünde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma potansiyelini ortaya koyuyor.

Egrag Crypto'nun XRP için Belirlediği Yükseliş Tarihleri
Kaynak: X / @egragcrypto

XRP için büyük yükseliş hareketinin yıl içinde gerçekleşmesini bekleyen analist, hedefini Nisan ve Ağustos ayları arasına koyuyor.

GCM Yatırım Banner

Egrag, XRP’nin yukarıda belirtilen zaman dilimi içinde benzeri görülmemiş bir seviyeye ulaşabileceğini gösteren Döngü 1 ve Döngü 2 olarak adlandırdığı iki tarihsel örneğe dikkat çekti.

Bu tarihsel eğilimlerle paralellikler kurarken, XRP’yi zirveye gönderen ilk döngünün yükseliş kesişimi yaptıktan sonra seviyeye ulaşmasının yaklaşık 280 gün sürdüğünü kaydetti. Bu arada, ikinci döngüde XRP’nin kesişimi oluşturduktan sonra aynı fiyat seviyesine ulaşması yaklaşık 140 gün sürdü.

Analizini bu veri noktalarından karşılaştırılabilir bir zaman dilimine ve süreye genişleten isim, sonuç olarak tahmininin gerçekleşebileceği tarihleri 8 Nisan ile 26 Ağustos arasındaki tarihler olarak tespit etti.

Sözlerinin sonunda XRP yatırımcılarına seslenen Egrag, “Sakin kalın ve bu iki tarihe çok dikkat edin.” ifadesini kullandı.

Dark Defender’dan Kısa Vadeli Beklenti

Başka bir kripto analisti Dark Defender ise XRP’nin 0,90 dolarlık fiyat noktasına ulaşması için bir zaman çerçevesi belirledi. Dark Defender’a göre token, çeşitli destek seviyelerine ulaştı ve üçüncü dalgayı oluşturmaya başladı.

Dark Defender'ın XRP Fiyat Beklentileri
Kaynak: X / @DefendDark

Analist, 10 ila 13 Mart arasında altcoin fiyatının 0,7707 ila 0,9191 dolar arasında değişmesini beklediğini ifade etti.

Piyasa değeriyle en büyük altıncı kripto varlık, haber yazımı itibarıyla 0,59 – 0,60 dolar arasında fiyat hareketleri sergiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.