Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alper Gezeravcı’ya Uzay Dönüşü Atama Kararı Çıktı

Türkiye’nin uzaya çıkan ilk astronotu unvanını alan Gezeravcı, yurda döner dönmez Cumhurbaşkanı kararıyla Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.
Alper Gezeravcı’ya Uzay Dönüşü Atama Kararı Çıktı
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayında Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın adı geçti. Yabancı ekiple birlikte 18 günlük uzay yolculuğu sonlanan ve Türkiye’ye dün dönen Alper Gezeravcı, ayağının tozuyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ziyarette bulunduktan sonra bugün Erdoğan imzasıyla atama aldı.

Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararında, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine 6 yeni isim atanmış oldu.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince Alper Gezeravcı’nın yanı sıra yönetim kurulu üyesi olarak ataması yapılan diğer 5 üye; Mustafa Mehmet Nefes, İsmail Doğan, Mustafa Arif Karabeyoğlu, Elvan Kuzucu Hıdır ve Alper Güzel oldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürü Afşin Burak Bostancı ise görevinden alındı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.