Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alper Gezeravcı’nın Dönüşü Üçüncü Kez Ertelendi

Alper Gezeravcı’nın uzay yolculuğu son bulmuyor. Gezeravcı ve beraberindeki ekibin sağlık durumu ve dönüşün ertelenme gerekçesine ilişkin açıklama geldi.
Alper Gezeravcı’nın Dönüşü Üçüncü Kez Ertelendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerikalı özel firma SpaceX’in gerçekleştirdiği uzay yolculuğunda nefesler tutuldu. 19 Ocak Cuma günü NASA’nın Florida’da bulunan Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılan Dragon Uzay Aracı’nın dönüş tarihi sürekli değişiyor.

İçerisinde Alper Gezeravcı’nın da yer aldığı Ax-3 misyonu ekibinin Dünya’ya dönüşü yine ertelendi.

Bugün dönüş için harekete geçmesi beklenen ekip için dönüş kararı iptal olmakla birlikte bu kez kesin bir tarih de verilmedi.

SpaceX’ten yapılan açıklamada, daha önce olduğu gibi yine olumsuz hava koşulları nedeniyle dönüşün iptal edildiği bildirildi.

Son iptal kararıyla birlikte uzayda üçüncü haftasına giren Gezeravcı ve beraberindeki astronotların dünyaya dönüşünün üçüncü kez ertelendiği duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, astronotların sağlık durumlarının iyi olduğu, planlanan iniş konumunda yer alan Florida’daki hava durumunun hala daha elverişsiz olduğu söylendi.

Ekibin, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) ayrılış tarihinin ileri bir güne alındığı söylenen açıklamada, net bir tarih verilmedi.

Gezeravcı ve beraberindeki ekibin ISS’den planlanan dönüş tarihi 3 Şubat Cumartesi günü olmuş ancak hava koşulları nedeniyle en erken tarih 6 Şubat Salı günü olarak belirlenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.