Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya’dan Ukrayna’ya Milyon Euroluk Destek

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Ukrayna'ya milyon euroluk ek destek sağlanacağını söyledi. Detaylar haberde...
Almanya’dan Ukrayna’ya Milyon Euroluk Destek
Yorum

İngiltere’nin ev sahipliği yaptığı Londra’da düzenlenen “2023 Ukrayna İyileştirme Konferansı”nda konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Baerbock, konferansta yaptığı konuşmada uluslararası toplumun Ukrayna’nın yeniden inşasına verdiği desteğin önemine vurgu yaptı.

Ukrayna’ya 381 Milyon Euro Ek Destek Sağlanacak

Baerbock, bu kapsamda Almanya’nın bu yıl, Ukrayna’ya jeneratörden gıdaya ve yakın zamanda evlerinden kaçan ya da evlerini kaybedenler için çadırlara kadar her türlü insani yardım için 381 milyon euro ek destek sağlayacağını açıkladı.

Ukrayna’nın toparlanması ile Avrupa Birliği’ne (AB) katılım süreci arasında daha fazla bağlantı kurulması gerektiğine inandığını söyledi.

Amaçlarının Ukrayna’nın, AB’ye uygun şekilde yeniden inşa edilmesine yardımcı olmak olduğunu dile getiren Almanya Dışişleri Bakanı, üyelik yolundaki reform çabalarında desteklemeye hazır olduklarını dile getirdi.

Ukrayna’yı üyelik yolundaki reform çabalarını desteklemeye devam edeceklerini kaydetti. Söz konusu konferansta Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan temsil etti.

İki gün sürecek konferansta, Ukrayna’da özel finansmanı harekete geçirmek için yatırım fırsatları ve risk azaltma mekanizmalarının yanı sıra ülkenin beşeri sermayesinin iyileştirilmesine yönelik yatırımlar görüşülecek.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu