Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya’dan Covid Önlemi: Maskeye Geri Dönüş Yaptı!

Almanya hükümeti kış mevsiminde virüs vakalarının tekrar artması ihtimaline karşı yeni önlemler aldı. İşte detaylar…
Almanya’dan Covid Önlemi: Maskeye Geri Dönüş Yaptı!
Yorum

Almanya Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı COVID-19 vakalarında sonbahar ve kış aylarında mevsimsel bir artış beklendiği için coronavirüs kapsamında yeni önlemler alamaya karar verdi.

İki bakanlık konuyla ilgili ortak bir açıklama yaptı. Buna göre Almanya’da Ekim ayından Nisan’ın başlarına kadar uçak, tren ve otobüs ile yapılan uzun mesafeli seyahatlerde maske takmanın zorunlu olacağını belirtti.

Zorunlu maske takma ve negatif koronavirüs testi sunumunun hastaneler, huzurevleri ve savunmasız kişilerin bulunduğu benzer kurumlar için geçerli olacağını açıkladı.

Bu kuralların virüsün bölgelerinde ne kadar şiddetli yayıldığına bağlı olarak ülkenin 16 eyaletinde ayrı ayrı uygulanacağını ifade etti.

Yerel toplu taşıma araçlarında, öğrencilerin okullarda ve halka açık-kapalı etkinliklerde maske takabileceğini ekledi.

Okullar, hapishaneler veya sığınmacı sığınakları gibi bazı toplum tesislerinde virüs sayıları yükselirse tekrar düzenli testler uygulayabileceğini belirtti.

Almanya Önceki Yıllara Göre Daha İyi Hazırlanmalı

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, konuyla ilgili açıklama yaptı. Almanya’nın bir sonraki koronavirüs kışına önceki yıllara göre daha iyi hazırlanması gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda yeni aşılarla sonbaharda bir aşı kampanyasının da başlayacağına değindi.

Adalet Bakanı Marco Buschmann ise okulların açık kalması için özel çaba sarf edeceğinin altını çizdi.

Buschmann şu ifadeleri kullandı:

Çocukların okul eğitimi ve mümkün olduğunca kaygısız bir okul günü hakkı vardır. Bu nedenle okulların kapatılmasına izin verilmemelidir. Eyaletler sadece yüz yüze eğitim vermeye devam edebilmek için gerekli olması halinde okullarda maske zorunluluğu getirebilecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu