Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Almanya’da Yapılan Ankete göre Hükümete Güven Azalıyor

Almanya'da her sene gerçekleştirilen ankete katılan kişilerin sadece yüzde 27'si hükümetin görevlerini yerine getirebileceğine inanıyor. İşte detaylar;
Almanya’da Yapılan Ankete göre Hükümete Güven Azalıyor
HABER GİRİŞ

Alman Memurlar Birliği (DBB) tarafından 2 binden fazla kişiyle gerçekleştirilen ve her yıl yayımlanan hükümetin görevlerine ilişkin anket sonuçları paylaşıldı. Sonuçlara göre Almanya’daki kişilerin sadece yüzde 27’si hükümetin görevlerini yerine getirebileceğine inanıyor.

DBB’nin kamu hizmetlerinin itibarı hakkındaki soruları derleyerek oluşturduğu anket sonuçlarına göre Almanya’daki devlet kurumlarının performansının 2022’ye kıyasla daha düşük olduğuna işaret etti.

Anket katılımcıların yalnızca yüzde 27’sinin hükümetin görevlerini yerine getirebileceğine inandığı vurgulandı. Ankete katılanlar Alman hükümetinin en çok göç, eğitim, iklim ve çevre politikalarında zorlandığını öne sürdü.

Ankete göre Alman Toplumu Merhametsizleşiyor

Almanya’da yapılan anket katılımcıların yüzde 80’i ise toplumda genel olarak bir merhametsizleşme olduğuna ilişkin görüşlerini bildirdi.

Aralarında kamu çalışanlarının da bulunduğu ankette kamu çalışanlarının yüzde 54’ünün tehdit, hakaret ve fiziksel saldırıya maruz kaldığı belirtildi. Anket katılımcılarının yüzde 26’sı ise kamu çalışanlarına yönelik saldırılara şahit olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

DBB Başkanı Ulrich Silberbach, yayımlanan ankete ilişkin görüşlerini paylaştı. Silberbach, düzenlediği basın toplantısındaki konuşmasında devlete olan güvenin azaldığına ve bu durumun endişe verici olduğuna dikkat çekti.

Silberbach konuşmasında, Almanya’daki toplumun giderek daha görünür bir şekilde ayrışmasının özellikle endişe verici olduğunun altını çizdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.